UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківська ТЕЦ-5 зупиняє роботу, опалювальний сезон під питанням: причина – не війна

ТЕЦ-5 неодноразово інформувало Міністерство енергетики про проблему. Відповіді не отримали.

Харківська ТЕЦ-5 з 1 червня зупиняє роботу та консервує обладнання, опалювальний сезон – під питанням. Про це йдеться у повідомленні ТЕЦ-5, яке є у розпорядженні редакції.

Причиною такого рішення є ціни на газ.

Як повідомили у ТЕЦ-5, газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" з 1 червня встановила для підприємств паливно-енергетичного комплексу нові розцінки на фіксовані обсяги газу, збільшивши їх утричі – з 7,9 тис. грн. до 29,4 тис. грн. за тисячу кубометрів пального. Це зумовлює дуже тяжке становище для всієї вітчизняної генерації і, зокрема, унеможливлює діяльність Харківської ТЕЦ-5 у міжопалювальний та опалювальний періоди, повідомив керівник теплоцентралі Олександр Мінкович.

"Всі електростанції та ТЕЦ, які для виробництва електроенергії та тепла використовують природний газ, змушені будуть вже зараз приймати непрості для підприємств та їхніх колективів рішення, ТЕЦ-5 не може працювати за нинішньої цінової політики компанії "Нафтогаз Трейдинг", – сказав Мінкович.

За його словами, обладнання, яке не підлягає використанню протягом 30 діб, має бути законсервованим.

Простий у роботі означає також втрату оборотних засобів, зокрема передбачених на проведення чергового етапу ремонтної кампанії. Порушуються договори із підрядними ремонтними організаціями. Непідготовлене обладнання не може бути запущено в дію після закінчення міжопалювального періоду. Отже, старт і проходження опалювального сезону теж під питанням.

"Сьогодні ТЕЦ-5 змушена вкотре звернутися до чиновників. Почуйте та прислухайтеся до виробників та промисловців, тих людей, від яких залежить енергетична та економічна безпека України. ТЕЦ-5 неодноразово інформувало Міністерство енергетики та Укренерго про те, що підготовка та старт опалювального сезону під загрозою. Відповіді ми не отримали", - наголосив Мінкович.

ТЕЦ-5 постачає тепло та гарячу воду у кожний третій будинок Харкова.

Нагадаємо, раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявляв, що Кабінет Міністрів України створить спеціальний фонд держбюджету для надходжень від міжнародних донорів, за рахунок якого матиме можливість утримувати тарифи на газ для населення, компенсувати різницю. у тарифах для підприємств теплокомуненерго та операторів газорозподільних мереж.

Утримувати ціни на газ та опалення обіцяють також в Офісі Президента. У воєнний період ціни на газ для населення залишаться такими ж, як були раніше. Відповідний законопроект перебуває у процесі розробки та покликаний зберегти чинні тарифи. Про це повідомив заступник керівника офісу президента України Кирило Тимошенко у Telegram.