UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кешбек від банків незабаром може стати значно менше

Деякі банки планують повністю відмовитися від подібних програм лояльності

Меморандум, підписаний між Нацбанком, Visa і Mastercard, фіксує зниження ставок інтерчейндж. Це може стати причиною значного скорочення розміру Кешбек для клієнтів комерційних банків. Про це повідомляє «Економічна правда».

Кожна безготівкова оплата товару або послуги супроводжується комісією за транзакцію, яка дорівнює 1,8-3%. Розмір залежить від банку та платіжної системи (Visa і Mastercard).

Максимальний розмір комісії становить 3%. Необхідно враховувати, що комісія ділиться на три складові. Одна з них — інтерчейндж, або відсоток від вартості товару, який отримає банк-емітент картки для розрахунку.

З 1 липня цього року вона повинна була обмежуватися 1,2%, з липня 2022 року — 1%, а ще через рік — 0,9%. Саме про це Нацбанк, Visa і Mastercard домовилися та уклали меморандум в травні.

Цього не сталося, тому що Антимонопольний комітет все ще не погодив меморандум. Причиною затримки стало те, що АМКУ тільки 19 липня відкрив відповідну справу. І хоч поки немає офіційного рішення комітету, учасники ринку переконані в узгодженні меморандуму.

Тому банки вже готуються до обмеження кешбеку. Є й малоймовірний сценарій — кешбек збережеться на тому ж рівні, але банки почнуть отримувати менше прибутку.

Зокрема, при зниженні розміру комісії від програм лояльності буде змушений відмовитися Альфа-Банк, а ПриватБанк — переглянути свої умови. Один з великих гравців ринку розповів, що в разі вступу в силу меморандуму відсотки, які повертають банки клієнтам за програмами кешбек, зменшаться вдвічі.

«Зниження відбудеться. Єдине, що потрібно — отримати остаточні цифри. Кожен банк буде приймати для себе рішення, він готовий повністю відмовитися від доходу інтерчейндж, віддати його клієнту, або доведеться інші доходи з користувачів карток також фінансувати з програми лояльності», — говорить начальник управління продажів і цифрового маркетингу Ідея Банк Іван Степанець.

Читайте також: Mastercard припинить випускати карти з магнітною смугою: перейде на більш надійні

Раніше повідомлялося, що Нацбанк спростив порядок подання банками щорічного аудиторського звіту разом з відповідною фінзвітністю. При цьому регулятор скасував обов'язкову вимогу про їх подання в паперовому брошурованому вигляді.