UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівник українського експортно-кредитного агентства платить за реєстрацію з власної кишені — експерт

І.Пульвас сплатив усі операції, передбачені законом, за рахунок власних коштів, компенсації яких все ще чекає - ймовірно, через три роки.

У бюджеті на 2018 р. було передбачено виділення 200 млн грн на заснування та початок операцій українського експортно-кредитного агентства. Однак зрушити справу з мертвої точки вдалося лише у 2019 р., коли було нарешті призначено в.о. голови правління ЗАТ "ЕКА" І.Пульваса, який формально зареєстрував юридичну особу та відкрив рахунки для викупу цінних паперів і зарахування згаданих 200 млн грн.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Шаров, доктор економічних наук, професор. Причому, за його словами, Пульвас сплатив усі ці операції (передбачені законом!) за рахунок власних коштів (компенсації яких все ще чекає - ймовірно, через три роки).

"Як ідеться в рекламі: "Відчуйте різницю!". Керівник одного держпідприємства отримує величезну премію за те, чого він ще не зробив, а інший - платить зі своєї кишені, щоб зробити те, що зобов'язаний. Мимоволі створюється враження, що збалансована модель ЕКА не відповідає справжнім намірам уряду створити нову бюрократично керовану структуру. І знову, як і в питанні про ціну на газ, нам лукаво підморгують і кивають у бік МВФ. І справді, навіщо видумувати новий трюк, якщо й старий добре працює? - зазначає експерт. - І насамкінець. Мінекономрозвитку не тільки не дозволяє українському ЕКА видавати гарантії експортерам, а й від його імені відмовилося від державних гарантій для здійснення кредитної діяльності в сумі 1,5 млрд грн. І справді, навіщо вони потрібні? Для підтримки нашого експорту до Європи? "Європа може почекати"! Теж мені, проблеми ЕКАноміки!"

Детальніше про проблеми з створенням ЕКА читайте в матеріалі Олександра Шарова "Проблеми ЕКАноміки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".