UA / RU
Підтримати ZN.ua

Казахстан не дає Росії обмежити поставки української арматури

Російським металургам не подобається "сприяння Казахстану" Україні e Євразійській комісії. Вимагають ввести мито на українську продукцію.

У Росії Новолипецький металургійний комбінат незадоволений ситуацією на ринку металевих прутків і вимагає введення мит на ввезення арматури з України, пишуть "Ведомости" з посиланням на лист співвласника НЛМК Володимира Лісіна першому віце-прем'єру Ігорю Шувалову.

У листі російські металурги зокрема скаржаться, що представники Казахстану, Євразійській економічній комісії (ЄЕК) "сприяють інтересам найбільшого світового виробника сталі ArcelorMittal" (у компанії крім України є підприємства і в Казахстані).

Наголошується, що Казахстан в ЄЕК при консенсусном голосуванні (кожна зі сторін має право вето) блокує рішення про введення мит на українську арматуру. Це підтверджують й інші джерела.

Представник Шувалова підтвердив отримання листа, але від подальших коментарів відмовився. Представник ЄЕК також відмовився від коментарів, а представники ArcelorMittal не відповіли на запитання видання.

На частку казахстанських підприємств у рамках ЄАЕС припадає лише 2,5%, а решта 97,5% - на Росію та Білорусь. Російські металурги скаржаться, що через вето Казахстану страждають виробники Білорусі та РФ.

За даними митниці РФ, у 2014 році з України в Росію було завезено 652 тонни прутків на $ 736 млн, при тому, що середня ціна українського імпорту була на 10-15% нижче цін імпорту з інших країн. Демпінг з боку України завдає матеріальний збиток галузі економіки єдиного економічного простору", ще в травні прийшла до такого висновку ЄЕК.

Як писало ZN.UA у статті "Металургія: війна на всіх фронтах", на радість російським і китайським металургам виробництво сталі в Україні скоротилося на 25% з серпня 2014 року, коли бойові дії в Донбасі перейшли в гарячу фазу. Головна причина - кожне метпідприємство в Донбасі, раніше забезпечувало половину виробництва української сталі, прямо або побічно виявилося зачеплено війною.

Раніше також повідомлялося, що Україна повернулася в десятку світових виробників сталі.