UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карантин в Україні: НБУ рекомендував банкам реструктуризацію боржників до кінця квітня-травня

Національний банк схвалив нову постанову з рекомендаціями.

Національний банк України 21 грудня ухвалив комплекс антикризових заходів щодо підтримки банківського сектору та економіки на час введених карантинних заходів.

Зокрема, як повідомляється на сайті регулятора, НБУ рекомендував банкам реструктуризацію для постраждалих від карантину фізичних осіб до 30 квітня і для юридичних осіб - до 31 травня 2021 року.

Як відзначили в Нацбанку, реструктуризація покликана пом'якшити вплив кризи на фінансовий стан позичальників і уникнути ризиків втрати банками капіталу.

За прогнозом центробанку, реструктуризація не повинна погіршувати умови для позичальника і призводити до підвищення ефективної процентної ставки, а банки не повинні встановлювати за неї комісії.

Крім цього, регулятор рекомендує проводити реструктуризацію дистанційно, із застосуванням індивідуального підходу і з огляду на звітність і перспективи відновлення для середнього та великого бізнесу або проводячи оцінку на портфельній основі для фізосіб (крім іпотечного та автокредитування).

Вказується, що для проведення реструктуризації позичальники-юрособи повинні надати підтвердження фактів зниження доходів або зупинки роботи.

Регулятор також дозволив банкам не збільшувати клас позичальника з урахуванням інформації з кредитного реєстру до 29 квітня 2021 року не проводити переоцінку і перевірку стану заставного майна до 30 березня і не враховувати при оцінці боржників-бюджетних установ виконання показників бюджету за 2020 й і 2021 роки до 4 січня 2023 року.

Відповідні зміни прийняті постановою правління НБУ №160 від 21 грудня.

Постанова оприлюднена на сайті регулятора і вступає в силу з 22 грудня 2020 року.

Нагадаємо, за даними НБУ, Наслідки кризи, викликаного пандемією коронавірусу, для банків виявилися м'якше червневого прогнозу, а за місяць карантину "вихідного дня" (в листопаді) Україна втратила близько 0,2% ВВП (близько $300 млн), при продовженні карантинних обмежень втрати виростуть до 0,4%. Раніше НБУ очікував скорочення на 4-5%.