Карантин для бізнесу – найсильніший удар. Сфери послуг, розваг, транспорту і торгівлі, громадського харчування відчують масу проблем. Навіть якщо орендодавець йде на зустріч і не вимагає плату за період карантину, треба платити персоналу і оплачувати комунальні. А заробити неможливо. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Юлія Самаєва.
Частину співробітників звільнять, частину відправлять у неоплачувані відпустки, частину переведуть на віддалену роботу, якщо є така можливість. Причому прийнятий карантинний закон передбачає формулювання "без збереження заробітної плати". Тобто працювати люди будуть, а гроші отримувати - ні.
На початок лютого заборгованість роботодавців з виплати зарплат вже перевалила за 3 млрд грн, причому 62% боргів сформували економічно активні компанії, а не банкрути. Ця цифра в наступні місяці буде рости в прогресії, як і число банкрутств, адже карантин тепер може офіційно вважатися форс-мажором і причиною невиконання комерційних зобов'язань.
Відповідно спаду ВВП у найближчих кварталах не уникнути. Як і падіння податкових надходжень.
Про те, чи буде в умовах карантину виконуватися держбюджет і якими будуть інші наслідки введених обмежень, читайте в тексті Юлії Самаєвої для ZN.UA – "День песця".