Капіталізація фондового ринку Россі знизилася на 8%
До кінця I півріччя капіталізація російського ринку акцій знизилася на 8% у порівнянні з початком року і склала 704 млрд доларів, що майже вдвічі (на 47%) менше історичного максимуму, що був досягнутий у 2007 році. Про це йдеться в аналітичному огляді, підготовленому Національною асоціацією учасників фондового ринку РФ (НАУФОР).
До кінця I півріччя капіталізація російського ринку акцій знизилася на 8% у порівнянні з початком року і склала 704 млрд доларів, що майже вдвічі (на 47%) менше історичного максимуму, що був досягнутий у 2007 році. Про це йдеться в аналітичному огляді, підготовленому Національною асоціацією учасників фондового ринку РФ (НАУФОР).Протягом першого кварталу 2010 року ринок відновлювався після кризи, і капіталізація зростала із середнім темпом близько 20% на квартал. Однак ця тенденція змінилася у II кварталі 2010 року.
Темпи зростання кількості приватних інвесторів різко знизилися, до кінця півріччя їх число досягло 700 тисяч, що всього на 4% більше, ніж на початку року. Кількість активних інвесторів в першому півріччі 2010 року почала скорочуватися. Продовжує скорочуватися кількість професійних учасників ринку цінних паперів. Кількість різних ліцензій ринкових посередників за півроку скоротилася в середньому на 10%. Серед учасників торгів на фондових біржах відзначається висока концентрація за обсягами угод.
На частку десяти найбільш капіталізованих емітентів припадає 62% капіталізації фондового ринку, підрахували у НАУФОР. Список десяти найбільш капіталізованих емітентів змінюється незначно, а перші п'ять позицій в ньому традиційно займають одні й ті ж компанії: «Газпром», «Роснефть», Сбербанк, ЛУКОЙЛ, "Сургутнефтегаз". Капіталізація емітентів, що стосуються галузі видобутку і переробки нафти та газу, вперше виявилася нижчою за 50%. Збільшилася частка компаній фінансової сфери і металургії.
На фондових біржах представлено менше 0,5% усіх від критих акціонерних товариств, і цей показник залишається практично незмінним протягом останніх років.