UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канали фінансування диверсійно-розвідувальних груп в Україні: Держфінмоніторинг виявив сотні колаборантів

Сума фінансових операцій, виявлених в 2022 році, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 75,7 млрд гривень.

Державна служба фінансового моніторингу України, яка є підрозділом фінансової розвідки України, оприлюднила дані за 2022 рік щодо заходів протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Звіт за минулий рік оприлюднений на сайті Держфінмоніторингу.

Так, наразі основним напрямком діяльності Держфінмоніторингу є встановлення каналів фінансування осіб, які можуть бути пов’язані з військовою агресією з боку Російської Федерації та республіки Білорусь щодо України, у т.ч. диверсійно-розвідувальних груп.

Так, за 2022 рік Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 342 матеріали щодо фінансових операцій осіб, щодо яких є обґрунтовані підозри, що вони є колаборантами/зрадниками та можуть бути пов’язані з військовою агресією рф та рб щодо України.

Читайте також: Держфінмоніторинг опублікував схему ризиків, які створює Росія для фінансової безпеки й порядку у світі

Крім того, в рамках операційної діяльності, за 2022 рік Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 934 матеріали. У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 75,7 млрд гривень.

За 2022 рік загальна сума зупинених Держфінмоніторингом фінансових операцій та заблокованих коштів становить в еквіваленті 7,7 млрд гривень.

З повною інформацією про результати діяльності Держфінмонторингу можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Служби.