UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада поверне Німеччині підсанкційну турбіну Nord Stream

Дозвіл на експорт видано після тривалих обговорень з європейськими союзниками, а також з Міжнародним енергетичним агентством.

Канада погодилася експортувати турбіну для природного газу до Німеччини для використання в газопроводі Nord Stream, видавши «обмежений за часом і відкликаний» дозвіл, щоб звільнити її від санкцій щодо російської нафтогазової галузі, пише Bloomberg.

Рішення прийнято через заперечення уряду України та великої української діаспори в Канаді, згідно з якими, повернення турбіни підірве запроваджений у зв’язку з агресією Кремля режим санкцій.

Німецькі офіційні особи закликали Канаду знайти спосіб повернути турбіну, побоюючись, що Росія використає цю проблему як привід для закриття трубопроводу “Північний потік” і перешкодить здатності Німеччини заповнити свої резервуари для зберігання газу перед зимою.

У заяві, оприлюдненій у суботу, міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що дозвіл на експорт було видано після тривалих обговорень з «нашими європейськими друзями та союзниками», а також з Міжнародним енергетичним агентством.

«Канада надасть обмежений у часі та відкликаний дозвіл Siemens Canada на повернення відремонтованих турбін «Північного потоку-1» до Німеччини», — йдеться у заяві Wilkinson’s.

Читайте також: «Північний потік-1»: у Німеччині готуються до повного припинення постачання газу з Росії найближчими днями

«За відсутності необхідного постачання природного газу економіка Німеччини постраждає від значних труднощів, а самі німці будуть під загрозою того, що з наближенням зими не зможуть опалювати свої будинки».

Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens Energy AG, була відправлена ​​на ремонт в Монреаль, але ситуація ускладнилась через санкції проти нафтогазової промисловості Росії через вторгнення в Україну.

Також у суботу в Канаді оголосили, що розширять свої санкції проти Росії, додавши до підсанкційних галузей і промислове виробництво.

«Ці нові санкції стосуватимуться наземного та трубопровідного транспорту та виробництва металів і транспорту, комп’ютерного, електронного та електричного обладнання, а також машин», — йдеться в пресрелізі міністра закордонних справ Мелані Джолі.

«Після того, як заходи набудуть чинності, канадські компанії матимуть 60 днів, щоб укласти контракти з цільовими галузями промисловості та послугами».

Нагадаємо, днями Кремль поставив ультиматум щодо повернення німецької турбіни для “Північного потоку”.