3, але не назвав причини рішення.
Голова Координаційної ради Національного проекту «LNG-термінал» Віталій Дем'янюк повідомив в інтерв'ю ZN.UA, що проект з технічної сторони повністю підготовлений до інвестиційної стадії.
«У нас проведені позитивні переговори з потенційними інвесторами та постачальниками газу, є розуміння технології проекту і того, як поставити газ у найкоротші терміни», - сказав Дем'янюк.
Непідписання постанови про прийняття ТЕО може надовго затримати можливості диверсифікації постачання газу в Україну.
«Я хвилююся з приводу думки інвесторів, які дуже уважно стежать за тим, наскільки держава витримує задекларовані нею дії, спрямовані на диверсифікацію постачань газу з одного боку та формування сприятливого інвестиційного клімату - з іншого. Тільки конструктивними діями з боку держави можна вплинути на рішучість інвесторів вкладати гроші, тому потрібно дуже обережно приймати подібні рішення», - підкреслив Дем'янюк
Нагадаємо, що будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. У березні дорученням президента України Національний проект «LNG-термінал» був розширений до Національного проекту «LNG-Україна», який включає не тільки будівництво терміналу, але і стратегію альтернативних джерел постачань газу в Україну.
Читайте також:
Україна домовилася про кредит на будівництво LNG-терміналу
Ефективне транспортування газу - важливий фактор енергетичної безпеки
Будівництво терміналу скрапленого газу в Україні обійдеться в 846 млн євро