Кабмін запропонує ВР внести зміни до закону про держзакупівлі
У змінах до Закону «Про здійснення державних закупівель», які планується винести на розгляд Верховною Радою, мова йде про уточнення характеру тендерних процедур для певного виду закупівель. Про це у вівторок, 26 жовтня, прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив на прес-конференції у Вінниці.
У змінах до Закону «Про здійснення державних закупівель», які планується винести на розгляд Верховною Радою, мова йде про уточнення характеру тендерних процедур для певного виду закупівель. Про це у вівторок, 26 жовтня, прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив на прес-конференції у Вінниці.«Всесвітній банк дійсно висловив низку зауважень, але мова зовсім не йде про скасування тендерних процедур, мова йде про уточнення характеру тендерних процедур для певного виду закупівель», - сказав прем'єр-міністр.
Як приклад він навів ситуацію з держпідприємством «Кристал», яке він відвідав сьогодні в ході візиту на Вінниччину. «Чому підприємства державне та комерційне знаходяться в нерівних умовах? Підприємство «Кристал» - чому воно повинне виходити на ринок, де воно закуповує первинний матеріал, і дотримуватися цих тендерних процедур? Ось якби аналогічне підприємство мало статус комерційного чи приватного, воно спокійно б виходило на ринок і закуповувало б цю сировину для своєї обробки», - зазначив Азаров.
За його словами, в цей законопроект також внесено і цілу низку інших подібних зауважень, які, можливо, не були взяті до уваги у першій редакції закону. «У процесі реалізації закону ми звернули на них увагу», - сказав Азаров.
Він також навів приклад з цінами на зерно для закупівлі до державного резерву. «Наприклад, держрезерв. Ціни на мінімумі на зерно - оголошується тендер. Минає два місяці - ціни на максимумі, закуповувати зерно чи ні? Є проблема? Є. Ось такі проблеми і регулюються цими змінами», - додав прем'єр-міністр.
Нагадаємо, 11 лютого 2010 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти». За закон проголосували 245 із 374 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Під час розгляду проекту закону народний депутат від БЮТ Олег Ляшко звинуватив депутатів у закладених в закон про державні закупівлі корупційних схемах. Ляшко заявив, що в цьому законопроекті є «корупційні тіньові схеми».
Даним законом передбачено встановлення правових та економічних засад процедури державних закупівель.
Категорично проти ухвалення даного закону виступив народний депутат від Партії регіонів Валентин Ландик. Він зазначив, що цей закон спрямований на підтримку імпортерів, а не вітчизняних виробників.
У той же час, під час подання законопроекту народний депутат від БЮТ, перший заступник голови Комітету ВР з питань економічної політики Сергій Осика зазначив, що в Україні вже два роки немає закону, який регулював би питання закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. За його словами, постанову уряду з цього питання, по суті, скасовано Конституційним Судом України. Депутат зазначив, що в країні «існує зараз повне беззаконня і хаос в частині закупівель, а мова йде про кошти державного бюджету».
Заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман повідомила журналістам, що Янукович наклав вето на закон про державні закупівлі.
Президент України Віктор Янукович ветував цей закон.
1 червня 2010 Верховна Рада України прийняла в новій редакції, з урахуванням пропозицій Президента України та Кабінету Міністрів, Закон «Про здійснення державних закупівель». Всього було підтримано 20 поправок до закону від президента і 10 - від Кабміну.
Закон був підписаний президентом України Віктором Януковичем. Кабінет міністрів на засіданні 4 жовтня схвалив низку змін до закону про державні закупівлі.
Нагадаємо, «Дзеркало тижня» неодноразово писало стосовно проблем тендерного рейдерства та про новий законопроект про держзакупівлі.