UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін звільнив Кириченко з наглядової ради Ощадбанку

Колишній глава Правекс банку в грудні 2019-го увійшов до наглядової ради Ощадбанку.

Кабінет міністрів України своїм розпорядженням №268-р від 1 квітня, припинив повноваження члена наглядової ради Ощадбанку Тараса Кириченко.

Про це повідомляє Finclub.

"Припинити повноваження члена наглядової ради акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" Кириченко Тараса Олексійовича", - зазначено в рішенні Кабміну.

Колишній глава Правекс банку Тарас Кириченко 4 грудня 2019 року ввійшов до наглядової ради Ощадбанку як представник уряду.

НБУ погодив його кандидатуру 16 березня 2020 року.

Читайте також: Ощадбанк оскаржить рішення Міжнародного арбітражу на користь Росії

Тарас Кириченко є співголовою банківського фінансового комітету Американської торгової палати, заступником голови ради НАБУ, членом Ради громадської організації "Ейсіай-Україна", членом Ради ГО "Каліфорнія в Україні".

Нагадаємо, що з керівництвом Ощадбанку у 2020 році були проблеми. Нацбанк 22 вересня погодив призначення Сергія Наумова на посаду голови правління державного Ощадбанку. А до цього суд став на сторону Сергія Наумова та задовольнив його клопотання, тобто скасував свій вердикт про припинення рішення наглядової ради "Ощадбанку" по визнанню Наумова переможцем конкурсу на главу правління банку.

Раніше повідомлялося, що державний Ощадбанк, за попередніми результатами у 2020 році отримав чистий прибуток у розмірі 2,8 млрд грн в порівнянні з 0,277 млрд грн у 2019 році. Про це йдеться в повідомленні банку.

"Прибутковість капіталу банку (RoE) на кінець 2020 року становить 13,8% і істотно перевищує відповідний результат 2019 роки (1,3%)", - наголошується в документі.

Відзначається, що чистий процентний дохід Ощадбанку в цілому за 2020 рік збільшився на 2,5 млрд грн, або на 45,4%, - до близько 8 млрд грн завдяки, в основному, зниження процентних витрат внаслідок здешевлення фондування.

Чистий комісійний дохід банку збільшився на 18,1% - до майже 5 млрд грн - в основному за рахунок збільшення доходів від розрахунково-касового обслуговування клієнтів.