UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін змінив правила нарахування субсидій

Субсидіями не зможуть скористатися ті українці, які приховують свій стан або мають тіньову зайнятість, заявили в уряді.

Кабінет міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій, які почнуть діяти з наступного опалювального сезону. Зокрема, субсидіями не зможуть скористатися ті українці, які приховують свій стан або мають тіньову зайнятість, йдеться в заяві на Урядовому порталі.

У наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видавати живими грошима, таким чином користувачі зможуть залишати собі зекономлені внаслідок ощадного споживання кошти.

Кабінет міністрів, у свою чергу, обіцяє скоротити випадки зловживань в отриманні субсидій. Вказується, що люди, які приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою.

Згідно з нововведеннями, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше п'яти років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту населення), то у такому випадку субсидія не призначається.

Доходи від оренди майна, включаючи здачу в оренду квартири, тепер необхідно вказувати в декларації про доходи - в графі "інші доходи".

Крім того, з 1 травня субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв.м, а будинку - 200 кв.м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Безробітним для отримання субсидії уряд рекомендує встати на облік в центрі зайнятості. Людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не зареєстровані як безробітні через роботу без оформлення або за кордоном, органи соцзахисту автоматично будуть рахувати дохід у три прожиткових мінімуми - 5286 гривень.

Також з метою стимулювання енергозбереження соцнорма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і складе 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення - 30 кВт на 1 кв. м. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більше ніж на 30%.

Переселенці зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства.

Також спрощена процедура отримання субсидій для жителів об'єднаних територіальних громад: тепер вони мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення. Механізм повторює практику звернень у сільські та селищні ради.

Кабмін також має намір провести преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це близько 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошової винагороди.

У листопаді минулого року Кабмін схвалив монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг.

Як писав у своїй статті для DT.UA заступник міністра фінансів Сергій Марченко, перший етап монетизації субсидій включатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств - надавачів послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидиантов і їх верифікація тощо). І нарешті, на третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

Докладніше про монетизацію субсидій читайте в матеріалі Сергія Марченка "Що і як змінить монетизація субсидій?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".