Кабінет міністрів України на засіданні в суботу затвердив перелік зовнішніх боргових зобов'язань, умови запозичення і виплати за якими уряд розраховує змінити.
Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, в цей список включені: єврооблігації державних банків ("Укрексімбанку" і "Ощадбанку"), держпідприємства "Укрзалізниця", а також борги міста Києва.
Мінфін пояснює, що юридичні угоди щодо зміни умов запозичень (реструктуризації) повинні забезпечити виконання Україною трьох кількісних зобов'язань країни перед МВФ:
- економія на зовнішніх платежах за борговими зобов'язаннями держави, гарантованими державою, і суб'єктів господарювання державного сектору економіки на суму приблизно 15 млрд доларів за період реалізації програми МВФ;
- забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг / ВВП на рівні не вище, ніж 71% від ВВП;
- підтримання загальних потреб у фінансуванні державного бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% від ВВП (максимум 12% від ВВП на рік) у 2019-2025 рр.
"Для досягнення цих трьох завдань угоди щодо зміни умов запозичень повинні включати всю зовнішню заборгованість державного сектору, яка виникла до 28 лютого 2014 року і являє собою: державний зовнішній борг; гарантований державою зовнішній борг; "квазі-суверенний" зовнішній борг, що включає єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці", Київ", - наголошується в повідомленні відомства.
"Враховуючи важливість "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" для банківської системи і відновлення економіки України, угоди щодо зміни умов запозичень їх зовнішніх зобов'язань мають на меті досягнення тільки цілей програми МВФ щодо ліквідності", - додали в Мінфіні.
В лютому 2015 року міністр фінансів України Наталія Яресько заявляла, що в рамках реструктуризації боргу Україна хоче заощадити $ 15 млрд за 4 роки.
При цьому 23 березня рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги "Укрексімбанку" і "Ощадбанку" через переговори про реструктуризацію.