Кабінет міністрів затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2017 -2019 роки. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.
Наголошується, що відношення обсягу державного боргу до ВВП має становити не більше 66%, 62% і 58% у 2017-2019 роках.
Серед заходів, які планується реалізувати в рамках стратегії: збільшення питомої ваги внутрішніх запозичень у загальній структурі державних запозичень; регулярне розміщення широкого спектра державних цінних паперів з різними термінами обігу у відповідності з попитом; подовження середнього терміну обігу державних цінних паперів; випуск еталонних фінансових інструментів для побудови еталонної кривої прибутковості і забезпечення ліквідності цінних паперів; забезпечення повноцінного доступу України на зовнішні ринки капіталу; активне управління держборгом з метою зменшення пікових навантажень на держбюджет і стимулювання попиту на державні цінні папери; розширення співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема Світовим банком, Міжнародним валютним фондом, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком.
"Результатом впровадження Середньострокової стратегії управління державним боргом на 2017 -2019 роки буде збільшення прозорості політики управління державним боргом та підвищення ефективності управління державним боргом в цілому", - зазначили у Мінфіні.
Раніше повідомлялося, що сукупний держборг України виріс до 77 мільярдів доларів.
Як писав у своїй статті для DT.UA Василь Башко, обсяг держборгу в Україні слід обмежити на рівні до 40% ВВП. Ця планка є безпечною межею.
Детальніше про стратегію боргової політики України читайте у статті Василя Башко "Стратегія боргової політики - не тільки галочка в плані реформ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".