Кабінет міністрів заборонив до кінця 2019 року місцевим бюджетам зберігати кошти загального фонду на депозитних рахунках у банках. В уряді зазначають, що кошти, які зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, працюють неефективно, накопичуються і не приймають участь у бюджетному процесі.
У зв'язку з цим Кабінет міністрів до кінця 2019 заборонив розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках.
"Прийняття проекту постанови сприятиме забезпеченню ефективного й раціонального використання тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів, а також стабільній фінансовій ситуації і стане запорукою відтворення позитивного впливу на якісні показники стабільного розвитку регіонів", - говориться в постанові Кабміну.
Таким чином, кошти місцевих бюджетів до кінця року будуть зберігатися в Казначействі в Нацбанку. За даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, і майже 8 млрд грн спецфонду. Ставка по депозитах становила 9-10%.
Раніше повідомлялося, що Мінфін позичив на зовнішньому ринку 13 мільярдів гривень під 19,5%. Наприкінці 2018 року Мінфін розмістив суверенні єврооблігації на суму 2 млрд дол., з яких 5-річний транш випущений на суму 750 млн дол. з дохідністю 9%, а 9,5-річний транш - на суму 1250 млн дол. з прибутковістю 9,75% річних. За результатами нашого дослідження, серед глобальних випусків єврооблігацій, що проводилися у жовтні-листопаді 2018 р., суверенна позика України стала однією з найдорожчих.
Детальніше про зовнішньоекономічні ризики для України читайте у статті Тетяни Богдан "Впритул до валютно-боргової кризи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".