UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін вніс у Раду компромісний проект змін до Податкового кодексу

"Податковий" законопроект передбачає зниження ЄСВ до 22% і зниження стелі "спрощенки" до 5 млн грн.

Уряд України у вівторок вніс до Верховної Ради компромісний проект правок у Податковий кодекс "про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".

Відповідний законопроект (№3688) передбачає встановлення з 2016 року єдиної ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) 22% і скасування 3,6% ЄСВ, що утримується із зарплати працівників.

Одночасно пропонується підвищити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 34,45 тис. грн), говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

В частині податку на доходи фізичних осіб пропонується встановлення єдиної базової ставки в розмірі 18% замість двох діючих ставок 15% та 20%, а для дивідендів залишається ставка в розмірі 5%.

В частині спрощеної системи оподаткування законопроект містить норму про зменшення для платників ІІІ групи річного обсягу доходу до 20 млн грн до 5 млн грн із збільшенням ставок з 2% до 3% – для платників ПДВ і з 4% до 5% – для неплатників ПДВ.

Читайте також: МВФ погрожує зривом кредиту Україні у разі провалу в Раді держбюджету-2016

Крім того, пропонується підвищити в 1,8 рази ставки єдиного податку для IV групи платників (сільгосппідприємств), скасувавши на 2016 рік застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку ІV групи.

В частині податку на прибуток підприємств, як говориться в пояснювальній записці, законопроект містить скасування сплати авансових внесків з податку на прибуток, введення квартального звітного періоду з податку на прибуток для підприємств, у яких річний дохід від будь-якої діяльності перевищує 20 млн грн.

Згідно з документом, ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої та пиво пропонується підвищити на 100%, на тютюнові вироби - на 40% (специфічна ставка) і на 3 процентних пункту (адвалорна), на паливо – на 13%.

Стосовно податку на нерухоме майно уряд ініціює збільшення граничної ставки податку з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр загальної площі житлової та нежитлової нерухомості (41,34 грн), а також встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. грн для квартир площею більше 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м.

Кабмін також пропонує в рамках індексації підвищити екологічний податок та рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України на прогнозний індекс інфляції – 26,7%, а рентну плату за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, а також плату за спеціальне користування водою і лісовими ресурсами на прогнозний індекс цін виробників - 26,5%.

Крім того, в законопроекті міститься нова норма про оподаткування видобутку бурштину рентною платою за ставкою 30%.

Уряд також ініціює звільнення від оподаткування сум коштів, наданих платнику податку міжнародною фінансовою організацією на енергоефективність і енергозбереження, і сум, прощенных (анульованих) кредитором за кредитами в іноземній валюті, отриманими на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

21 грудня спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що якщо Верховна Рада не зможе проголосувати за бюджет на цьому пленарному тижні, він має намір скликати позачергове засідання.

Також спікер анонсував внесення змін до бюджету на початку року.