Кабінет міністрів України в рамках реформи управління державними підприємствами вирішив включити ПАТ "НАК "Украгролізинг" і Державне спеціалізоване підприємство "Укрспецторг" у перелік компаній, що підлягає приватизації, повідомила прес-служба уряду ввечері в середу, 23 грудня.
"Зазначені підприємства не відносяться до стратегічно важливих, здійснюють комерційну діяльність і мають потенціал для залучення інвесторів", − йдеться в повідомленні.
В даний час управління компаніями здійснює Кабмін.
Рішення про приватизацію "Украгролізинг" і "Укрспецторг" було прийнято 3 грудня і опубліковано через 20 днів. Згідно з рішенням, приватизації підлягають 100% акцій ПАТ "НАК "Украгролізинг".
НАК "Украгролізинг" створена урядом у 2001 році для забезпечення аграріїв сільськогосподарською технікою за лізинговими схемами.Чистий дохід компанії в 2014 році скоротився на 15,2% – до 131,91 мільйонів гривень, а чистий збиток – в 8,2 рази, до 54,88 мільйонів гривень. Перше півріччя поточного року компанія завершила з чистим доходом 27,04 мільйонів гривень і чистим прибутком 720 тисяч гривень.
ДСП "Укрспецторг" створено рішенням уряду в лютому 2009 року шляхом реорганізації з ліквідованого держдепартаменту надлишкового майна та земель у складі Міноборони для реалізації військового майна відомства на внутрішньому ринку.
Чистий дохід "Укрспецторгу" в 2015 році виріс в 3,5 рази – до 6,55 мільйонів гривень, а чистий прибуток склав 7 тисяч гривень після чистого збитку 1,47 мільйона гривень роком раніше.
10 грудня президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду прискорити приватизацію державних підприємств. "Всі телеканали переповнені повідомленнями про те, що на тому чи іншому державному підприємстві створюються величезні корупційні запаси. Як це подолати?" – сказав президент на другому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики.
На його думку, виходом може бути лише ефективна приватизація, призначення незалежних директорів, прозорі форми державного контролю за діяльністю та ефективністю управління тих чи інших підприємств.
У листопаді глава адміністрації президента Борис Ложкін сказав, що масштабна і швидка, протягом трьох років, приватизація є вкрай необхідним кроком для боротьби з корупцією в Україні.