Кабінет міністрів України опублікував розпорядження №582-р про те, що він схвалив проект меморандуму про взаєморозуміння з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Американською торговою палатою в Україні по створенню національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу і організованих товарних ринках. Відповідне розпорядження опубліковане на Урядовому порталі без тексту меморандуму.
Як уточнив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Арсен Ільїн, передбачається, що в рамках такого партнерства буде проведено аналіз існуючої інфраструктури і обсягу ринку і можливостей існуючих її учасників, після чого підготовлено техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) про доцільність вкладень в окремі елементи цієї інфраструктури, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«В даний час немає впевненості в такій економічній доцільності. Тому пропонується поетапний підхід аналіз і ТЕО», - сказав представник регулятора.
За його словами, можливим варіантом розвитку подій за підсумками цієї роботи стане закупівля клірингової системи, в тому числі і в рамках оголошеного в кінці минулого року тендеру в рамках міжнародної технічної допомоги «Проект енергетичної безпеки», що фінансується USAID та імплементуємого компанією Tetra Tech ES, Inc.
Схвалити цей меморандум уряд планував ще в кінці січня цього року, однак потім терміни були перенесені, а в цей час відбулася зміна складу НКЦПФР у зв'язку із завершенням терміну повноважень її голови Тимура Хромаєва і інших її членів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в кінці травня, анонсуючи підписання меморандуму, зазначив, що мова йде про можливу закупівлю клірингової системи для розвитку в країні фондового ринку.
Конкурс на поставку системи клірингу для планованих торгів енергоресурсами і похідними на них був оголошений в грудні минулого року в рамках «Проекту енергетичної безпеки», що фінансується USAID. Дана ініціатива реалізується в рамках стратегії розвитку інфраструктури ринку капіталу і прийнятого влітку 2020 року закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів» №738, який вступить в силу з 1 липня 2021 року.
Раніше повідомлялося, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на засіданні прийняла рішення, що український ринок капіталу поповнять іноземні цінні папери.
У рішення комісії йдеться про:
- казначейські облігації уряду США/US Treasury notes;
- облігації SSB NO. 1 PLC;
- акції інвестиційного біржового фонду іноземного емітента iShares Asia 50 ETF;
- акції інвестиційного біржового фонду іноземного емітента Vaneck Vectors Gold Miners ETF.