UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін схвалив створення Служби фінансових розслідувань (документ)

Створювати фінполіцію будуть насамперед на базі податкової міліції, а також економічних підрозділів МВС і СБУ.

Кабінет міністрів схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань, якій буде передано функції з попередження і боротьби з економічними порушеннями.

За інформацією джерел ZN.UA, відповідний проект закону "Про засади запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" було затверджено на засіданні Кабміну в середу, 6 серпня.

ZN.UA публікує повний текст документа з запропонованими змінами.

Законопроект, зокрема, передбачає, що буде створено спеціальний державний орган центральної виконавчої влади, який усуне дублювання функцій між МВС, СБУ та Державною фіскальною службою (підрозділами податкової міліції і по боротьбі з відмиванням злочинних доходів), об'єднавши в одному відомстві функції з розслідування злочинів в економічній сфері.

Варто відзначити, що раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що орган буде називатися саме Служба фінансових розслідувань. Однак, виходячи з тексту документа від цієї назви або відмовилися, або її буде прописано в підзаконних актах.

Створюватися т.зв. фінполіція буде насамперед на базі податкової міліції. Кошти на її створення і роботу буде взято у межах видатків держбюджету на вищезазначені підрозділи ДФСУ, МВС і СБУ.

Діяльність служби буде координуватися Кабінетом міністрів. Контроль здійснюється також Кабміном та іншими державними органами в порядку, визначеному законодавством. Громадський контроль здійснює Громадська рада, яка, в тому числі може не більше одного разу на квартал ініціювати звіт глави Служби фінансових розслідувань про результати діяльності перед Верховною Радою, Кабінетом міністрів.

Голова служби призначається на 6 років рішенням Кабінету міністрів за поданням прем'єр-міністра. При цьому особа не може обіймати посаду більше ніж два терміни поспіль. Достроково звільнити главу служби, крім низки стандартних випадків (смерть, звільнення за власним бажанням, досягнення 65 років, тощо) Кабмін може також за поданням прем'єра.

У глави фінполіції буде три заступники, в т.ч. один перший заступник (кандидатури пропонує глава відомства, призначає Кабмін за поданням прем'єра).

Передбачається, що Служба фінансових розслідувань буде єдиним органом, який буде займатися економічними злочинами ("збирає, аналізує, систематизує інформацію про порушення, прогнозує тенденції").

Пріоритетним завданням фінполиції стане, перш за все, компенсація завданих економічних збитків фіз-, юридичним особам та державі (відомство вживає заходів з ліквідації схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом" і "з відшкодування завданих збитків").

Зокрема, службі передадуть функції "податкового, митного контролю згідно з Податковим та Митним кодексами".

Відомство буде займатися оперативно-розшуковою діяльністю, а також досудовим розслідуванням у межах компетенції", "здійснювати розшук осіб, які переховуються від слідства та суду".

При цьому всі кримінальні справи, за якими податкова міліція вела досудові розслідування, в день набрання законом чинності, будуть передані Службі фінансових розслідувань.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Кабміну дають три місяці для приведення своїх актів у відповідність із законом. При цьому уряду відводиться місяць, щоб подати на розгляд до Верховної Ради свої пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим законом.

Згідно з "прикінцевими положеннями", також пропонують внести низку змін до Кримінального кодексу та інших законів.

Зокрема, "акцизний збір" пропонується замінити на "акцизний податок". При цьому пропонується посилити покарання за незаконне виготовлення, поширення, а також "ввезення в Україну підакцизних товарів, збільшивши штраф з 1-2 тис. до 3-5 тис. мінімумів доходів громадян, які не обкладають податком.

Окрім того, пропонують у десять разів посилити покарання за розтрату бюджетних коштів: штраф за "нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів без встановлених бюджетних призначень або з їхнім перевищенням" пропонується підвищити до 3-5 тис. неоподатковуваних податків мінімумів замість нинішніх 100-300; штраф за "видання нормативно-правових актів, що зменшують доходи бюджету або збільшують його втрати всупереч закону" - до 3-5 тис. неоподатковуваних податків мінімумів замість нинішніх 100-400. !zn

Читайте також:

zn
Фінансова поліція: неприхована загроза

Бізнес-омбудсмен принесе більше користі для держбюджету, ніж фінансова поліція, - експерт

При МВС створять комісію з моралі, щоб відсіяти негідних міліціонерів