UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін просить у Європейського інвестиційного банку EUR25 млн для підтримки бізнесу через COVID-19

В уряді назвали цю допомогу "надзвичайною".

Кабінет міністрів України звернеться до Європейського інвестиційного банку з проханням надати 25 млн євро для допомоги малим та середнім підприємствам в боротьбі з COVID-19.

Уряд схвалив це розпорядження на засіданні 28 жовтня, написав депутат Верховної ради Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

"Схвалити проєкт листа уряду України до Європейського інвестиційного банку про підтвердження належності пропозиції про фінансування проекту" Позика акціонерного товариства "ПроКредит Банк" для малих і середніх підприємств і підприємств із середньою капіталізацією - надзвичайна допомога в боротьбі з COVID-19 ", - зазначено в документі.

Читайте також: На саміті Україна-ЄС підписали угоди на 390 мільйонів євро

Підписати даний лист повинен міністр фінансів України Сергія Марченка.

На початку жовтня Євросоюз погодив виділення Україні 190 мільйонів євро для боротьби з коронавірусом. Ці гроші будуть виділені додатково до вже узгодженим 1,2 мільярда євро економічної допомоги.

В кінці березня поточного року Україна отримала від ЄІБ план по залученню позики на 40 млн євро для швидкого реагування і проведення необхідних заходів щодо подолання коронавірусу.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить для підтримки малого та середнього бізнесу України, Грузії і Молдови EUR55 млн через ПроКредит Банк в рамках пом'якшення наслідків економічної шоку, викликаного пандемією коронавіруса.

25 серпня Верховна Рада ратифікувала Фінансову угоду (Проєкт "Транспортний зв'язок в Україні - фаза І") між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Україна повинна отримати від ЄІБ кредит на суму 50 млн євро (без ПДВ).

Як писало ZN.UA, кризи завжди лікувалися інвестиціями в інфраструктуру життєзабезпечення. Це давало можливість значно знизити безробіття, зміцнити внутрішній ринок, створити привабливі умови для розвитку бізнесу. Сьогоднішня криза не став винятком, - світ задумався про стимулювання інвестицій в інфраструктуру. І перш за все приватних інвестицій, оскільки можливості публічних бюджетів значно звузилися. Детальніше читайте в матеріалі Ірини Запатріної - «Бізнес і влада: уроки пандемії».