UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін просить Раду змінити адміністрування ПДВ в зоні АТО

Уряд вніс законопроект.

Кабінет міністрів пропонує Верховній Раді змінити в зоні АТО в Донбасі порядок адміністрування ПДВ (податку на додану вартість).

Відповідний законопроект №3045 Кабмін подав в Верховну Раду. Документ зареєстровано 7 вересня, але його текст ще не оприлюднений.

Раніше в Міністерстві фінансів і Державній фіскальній службі запропонували скасувати реєстрацію платників ПДВ на тимчасово окупованій території на період проведення антитерористичної операції.

Змінами зокрема податковим органам надається право анулювати реєстрацію свідоцтв платників ПДВ, які знаходяться в зоні АТО і не перереєструвалися на підконтрольну владі територію.

Згідно з законопроектом, розробленим Мінфіном і ДФС, на період проведення антитерористичної операції для платників податків, місцезнаходженням яких є тимчасово окупована територія, пропонується не здійснювати добровільну і обов'язкову реєстрацію платниками ПДВ.

Мінфін також пропонує на період проведення АТО додаткові підстави для анулювання реєстрації платника ПДВ (в тому числі суб'єкта спеціального режиму оподаткування), зокрема, якщо платник не подасть протягом одного податкового місяця декларацію з ПДВ або подасть декларацію, яка свідчить про відсутність постачання/придбання товарів, здійснених з метою формування податкового зобов'язання чи податкового кредиту. Якщо платник реєструє протягом одного звітного періоду податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, але за цей період не подасть додаткову декларацію з ПДВ та/або не проведе розрахунків з бюджетом з цього податку.

Мінфін пропонує для платників податків, місцезнаходженням яких є окремі території проведення АТО, інші підстави скасування реєстрації: терміни, що стосуються подання декларацій, складають три місяці.

Анулювання реєстрації платника ПДВ буде здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням контролюючого органу.

У свою чергу ДФС пропонує тимчасово скасувати відшкодування ПДВ в зоні АТО, закріпивши це на законодавчому рівні, повідомив напередодні глава відомства Роман Насіров. За його словами, це "дійсно потрібне рішення" на той час, поки буде залишатися ситуація на Донбасі такої, як вона є на даний момент.

Як раніше писало ZN.UA, на початок липня в зоні АТО продовжували працювати і платити податки 109 великих підприємств. Таким чином, реалізувати економічну блокаду Донбасу без втрат для всіх без винятку підприємств регіону не вийде. Насправді підприємств, які податків не платять, - одиниці.

За даними Державної фіскальної служби, на 1 червня 2015-го понад 36 тис. підприємств Донецької області сплатили в казну понад 3,2 млрд грн. Близько 5,5 тис. з них зареєстровані на непідконтрольних уряду територіях - вони теж заплатили в казну майже мільярд гривень податків і зборів.