UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін запропонував звільнити фізосіб від сплати податку на нерухомість у 2013 році

В уряді раптово - після декількох років підготовки до впровадження податку - зрозуміли, що їм ще потрібен час на формування необхідного реєстру платників.

Кабінет міністрів України пропонує у 2013 році не стягувати з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Формальна причина - необхіден час на формування реєстру його платників.

Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті №2405 "Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", доопрацьованому до другого читання.

Більшість членів парламентського комітету з питань митної і податкової політики на засіданні в середу, 17 квітня, рекомендувала парламенту прийняти цей законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням низки поправок.

Мінфін запропонував замінити податок на нерухомість податком на розкіш

Для формування реєстру податкова повинна до 1 липня 2013 року направити власникам житла за місцем їхньої реєстрації повідомлення про звіряння кількості житлових об'єктів, що належать їм, і розмірів їхньої житлової площі. У свою чергу, власники житла до 31 грудня 2013 року повинні звірити отримані від податкової дані з інформацією на підставі оригіналів документів про право власності на нерухомість.

Після цього податкова за місцем проживання платників податку у 10-денний термін після завершення звіряння повинна надати відповідну інформацію податковим органам по місцезнаходженню об'єктів. При цьому податок сплачується по місцерозташуванню об'єкту оподаткування.

Крім того, згідно із законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізичної особи декількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися виходячи з сумарної житлової площі цих об'єктів, при цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожен базовий податковий (звітний) період (рік).

Крім того, уряд пропонує більшою мірою диференціювати шкалу податків, передбачивши введення податку у розмірі 1 відсотка від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для фізичних осіб, що володіють різними видами житла, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м і у розмірі 2,7 відсотків при перевищенні 740 кв. м.

Крім того, Кабмін пропонує доповнити чинне законодавство нормою, згідно з якою фізичні особи в сільській місцевості зможуть оплачувати податок через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.

Документ також розширює список громадян, яким можуть бути надані податкові пільги на один об'єкт, додавши в нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, дітей-інвалідів, які виховуються самотніми матерями. Крім того, в список податкових пільговиків внесли житло, що належить монастирям, а також не більше двох житлових об'єктів інших релігійних організацій.

Як повідомлялося, Верховна Рада України 4 квітня 2013 року прийняла у першому читанні законопроект №2405 "Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості", що передбачає, що з переліку нерухомості, щообкладається податком і належить сім'ям опікунів з трьома і більше дітьми, може бути виключений один житловий об'єкт.

В Україні з 1 січня 2013 року набула чинності ст. 265 Податкового кодексу, згідно з якою вводиться податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому розмір податку на житло визначається, виходячи з житлової площі, а не загальної.

Раніше Кабінет міністрів на виконання доручення президента Віктора Януковича зареєстрував у парламенті законопроект, що передбачає стягнення податку на нерухомість із загальної площі квартири, а не з житлової. Проте пізніше було вирішено, що розглядати законопроект про розрахунку податку на житло по загальній площі парламенту слід у прив'язці до законопроекту про введення податку на багатство для фізичних осіб. !zn

Читайте також:

З 15 квітня українці почнуть отримувати квитанції на оплату податку на нерухомість

Мінфін запропонував нараховувати податок на житло із загальної, а не житлової площі