UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін призначив ще одного менеджера Ахметова директором «Оператора ринку» — «Наші гроші»

Дружина Романа Сутченко наразі працює у ДТЕК.

Призначений 21 жовтня на посаду в.о. директора державного підприємства «Оператор ринку» Роман Сутченко в 2002-2010 працював в корпорації ДТЕК, пишуть «Наші гроші» з посиланням на резюме Сутченка на jobs.ua за 2017 рік.

В резюме він вказав, що почав працювати в ДТЕК в 2002 році на посаді начальника групи розрахунків і платежів ТОВ «ПЕС «Міськенерго». В 2007-2010 роках працював вже в департаменті  казначейських операцій дирекції з фінансів ТОВ «ДТЕК» начальником відділу розрахунків та платежів, а потім керував цим департаментом.

З травня 2010 року працював в державних структурах. Спочатку заступником директора з фінансових питань та радником директора  «Енергоринок». Після зміни влади в 2014 перейшов на роботу начальником відділу фінансово-економічного та нормативного супроводження Центру впровадження нової моделі ринку НАЕК «Енергоатом». Був також першим замдиректора створеної для реалізації атомної електроенергії – ВП «Енергоатом-Трейдинг».

Дружина нового керівника «Оператора ринку» Оксана Нєрсєсова зараз працює в корпорації ДТЕК. У 2010-2014рр вона працювала у ТОВ «ДТЕК Енерго», а із серпня 2014р і до сьогодні працює у ТОВ «ДТЕК». З декларацій Сутченка відомо, що за минулий рік Нєрсєсова заробила у «ДТЕК» 2,99 млн грн.

За даними видання «Главком», на самому засіданні уряду 21 жовтня питання про звільнення з посади керівника «Оператора ринку» Володимира Євдокимова та призначення Сутченка було внесено з голосу першим заступником міністра енергетики Ольгою Буславець. Зміна керівництва ДП «Оператор Ринку» відбулося без обговорення та без оголошення прізвища нового керівника, натомість прем’єр-міністр Шмигаль при прийнятті цього рішення вжив загальне формулювання «підтримка переліку кадрових питань».

Як зазначають «Наші гроші», державне підприємство «Оператор Ринку» відповідає за організацію купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку. Жоден учасник не бачить заявлені ціни та обсяги купівлі/продажу електричної енергії іншими учасниками. Така технологія торгів на РДН сприяє розвитку конкуренції. Відповідно залежність «Оператора Ринку» від якихось учасників ринку може дозволяти таким учасникам використання інсайдерської інформації щодо поведінки на ринку їх конкурентів.

Разом з тим деякі учасники ринку вважають, що Кабмін і НКРЕКП час від часу приймають рішення, спрямовані на подорожчання електроенергії для промислових споживачів, а значить в інтересах ДТЕК Ахметова.