Уряд дозволив громадам фінансувати проектну документацію (ПКД) для індустріальних парків. Це позитивна новина для громад, оскільки прискорить залучення інвестицій в країну. Про це пише Дмитро Кисилевський, народний депутат ВР від «Слуга народу».
За його словами, Кабмін дозволив залучати гроші місцевих бюджетів на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріального парку.
«Це приємна новина для громад, які мають можливість і бажання розвивати індустріальні парки, адже дотепер були обмежені 590-ю урядовою постановою, яка блокувала напрямки фінансування під час воєнного стану... Сподіваюсь, що громади невідкладно цим скористаються і найближчим часом будуть оголошені тендери на виготовлення проектної документації інженерно-транспортної інфраструктури для індустріальних парків», - написав він.
Хоча до фінансування самого будівництва ще дуже далеко.
«Це рішення уряду вселяє надію на подальші кроки в цьому напрямі. Головний з них - дозволити фінансувати не лише проектування, а й виконання робіт», - вважає депутат.
Чому необхідно дозволити громадам фінансувати інфраструктуру для індустріальних парків:
- Громади зацікавлені в залученні промислових інвестицій. Бо це доходи місцевих бюджетів.
- Громади, особливо великі і спроможні, вже зрозуміли, що таке індустріальні парки і готові вступити в боротьбу за інвесторів.
- Місцеві бюджети, на відміну від центрального, мають кошти на розвиток такої промислової інфраструктури.
Законодавчу основу для створення і діяльності індустріальних парків в Україні було закладено більш як десять років тому з ухваленням 2012 року Закону України «Про індустріальні парки». Виникає логічне запитання: чому ж наразі в найбільшій за площею країні Європи працює не більше десяти парків? У Німеччині їх, наприклад, понад дві сотні, в Польщі — більш як вісімдесят. Про це читайте у матеріалі - "Індустріальні парки. Мінімальний прогрес за десять років".