UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін погодився спростити роботу бухгалтерам

Уряд схвалив проект закону про спрощення бухобліку.

Кабінет міністрів України схвалив розроблений Міністерством фінансів проект закону про спрощення вимог до бухгалтерського обліку.

"Урядом схвалено підготовлений Мінфіном проект Закону України "Про внесення змін в Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", - повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва на своїй сторінки в Facebook.

Цим законом Україна наблизить адаптацію національного законодавства у сфері бухобліку до норм МСФЗ та Євросоюзу.

В оновленому законі повинні з'явитися такі терміни, як "витрати", "доходи", "звітний період", "звіт про платежі на користь держави", "звіт про управління", "таксономія фінансової звітності" і "підприємства, що становлять суспільний інтерес", повідомив Олег Канцуров, начальник управління методології бухгалтерського обліку Мінфіну інтерв'ю ресурсу uteka.

Видобувним компаніям доведеться вести фінзвітність за МСФЗ.

"Що стосується підприємств, які здійснюють видобування корисних копалин загальнодержавного значення, то вони повинні складати фінансову звітність у відповідності з Міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ)", - повідомив Канцуров.

"Що це дасть підприємствам? Скорочення переліку вимог до оформлення первинної документації, зменшення кількості часу бухгалтера на ведення обліку, підвищення позиції у рейтингу Doing Business", - зазначила у свою чергу Макєєва.

Законопроект також визначає, що рахунок-фактура стане первинним документом, оскільки підтверджує здійснення господарської операції.

У законопроекті Кабмін пропонує встановити європейські критерії класифікації підприємств. Зокрема, до мікропідприємствам будуть ставитися компанії з такими показниками (на річну дату складання фінансової звітності за попередній рік): сукупною вартістю активів – до 350 тис. євро, чистим доходом від продажу продукції – до 700 тис. євро, середньому кількістю працівників – до 10 осіб.

Для малих підприємств вартість активів повинна складати 4 млн євро, чистий прибуток – до 8 млн євро, кількість працівників – до 50. Для середніх підприємств ці показники повинні складати відповідно до 20 млн євро, до 40 млн євро і до 250 співробітників, а при більш високих показниках підприємства будуть ставитися до великих.