UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін переніс терміни конкурсів УРП з видобутку газу

У Кабміні вирішили не поспішати з проведенням трьох конкурсів на укладення угод про розподіл продукції, оголошених ще в серпні урядом Гройсмана.

Йдеться про Грунівську (Сумська і Полтавська обл.), Ічнянську (Чернігівська обл.) та Охтирську (Сумська, Полтавська і Харківська обл.) ділянки загальною площею 3,8 тис. кв. км. 22 жовтня на засіданні уряд подовжив термін подання заявок для участі у цих конкурсах на три місяці, тобто до 4 лютого 2020 р. Своє рішення в Кабміні пояснили необхідністю якісної підготовки та проведення конкурсів на вивчення і розробку нафтогазових ділянок.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Алла Єрьоменко і Геннадій Кобаль, директор ExPro Consulting. За їхніми словами, своє рішення в Кабміні пояснили необхідністю якісної підготовки та проведення конкурсів на вивчення і розробку нафтогазових ділянок.

"Схоже, зараз не найкращий час для експериментів у газовидобувній сфері України. Останні кілька років нафтогазовидобувна галузь у світі перебуває в глибокій кризі. Низькі ціни на нафту і газ на світових ринках значно обмежують можливості й апетити видобувників. Великі компанії скорочують видатки і інвестиції, особливо в нові ризиковані проєкти, до яких слід віднести і українські. Тому намагання України за будь-яку ціну і на будь-яких умовах залучити іноземних інвесторів навряд чи виправдане і, швидше за все, не дасть очікуваних результатів, попри старання уряду", - пишуть автори.

На їх думку, також важливо реально оцінювати можливості українського газовидобутку, щоб не стати жертвою завищених очікувань і не повторити долі славнозвісної програми збільшення видобутку газу "Укргазвидобуванням" 20/20. Так само, як важливо збалансувати інтереси потенційних інвесторів і їхнє природне бажання заробити на видобутку в Україні та інтереси держави, яка прагне за рахунок збільшення видобутку вуглеводнів зміцнити свою енергонезалежність і економіку загалом.

Якщо РФ і Україна не домовляться про новий контракт на транзит російського газу через ГТС України, то в ГТС можуть закачати водень.

Детальніше про проблеми з газовидобутком читайте у статті Алли Єрьоменко і Геннадія Кобаля "Чи варто Україні чекати інвестицій у газовидобуток?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".