UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін обмежив вартість тепла в ряді міст

Гранична ціна 1 Гкал теплоенергії встановлена на рівні 1,4 тис. грн.

Кабінет міністрів прийняв рішення про обмеження вартості теплоенергії в системі централізованого опалювання в деяких містах на рівні 1,4 тис. грн за Гкал. За рішення на засіданні Кабміну проголосували 15 членів уряду.

Прем'єр-міністр Володимир Гройман заявив, що тарифи на теплоенергію, які включають абсолютно всі необхідні витрати, не можуть бути більшими, ніж 1,4 тис. грн за Гкал. "Я змушу всіх комунальних баронів виконувати рішення уряду і дати людям чесну платіжку з економічно обгрунтованою ціною", - сказав він.

Міністр юстиції Петро Петренко повідомив, що гранична ціна за наявності лічильника на тепло складе 1,4 тис. грн за Гкал і 35,21 грн за 1 кв. м опалювальної площі при відсутності лічильника. Граничний тариф на гаряче водопостачання складатиме 83,66 грн за кубометр при наявності полотенцесушителя і 75,74 грн при його відсутності.

За інформацією Петренко, після введення обмежень і приведення тарифів у регіонах у відповідність з ними, тарифи на тепло в Кіровоградській області повинні знизитися на 34%, Волинській - на 24%, Рівненській - на 22%, Луганській - на 21%, Тернопільській та Чернігівській - на 20%, Донецькій - на 16%, Житомирській - на 14%, Київській області та Києві - на 13%, Черкаській і Полтавській областях - на 12%. В інших регіонах також має відбутися зниження до 10%. Середнє зниження тарифів на тепло по Україні становитиме близько 14%, поінформував міністр юстиції.

Петренко також повідомив, що Мін'юст зобов'язується оприлюднити список власників всіх постачальників теплоенергії в Україні, з тим, щоб "українці бачили, хто конкретно наживається на їх переплати за тепло". За його словами, важливо, щоб правоохоронні органи включилися в процес перевірки обгрунтованості тарифів на тепло.

Міністерство юстиції також має намір звернутися в Державну аудиторську службу з проханням провести аудит кожного теплокомуенерго, а також в Антимонопольний комітет, щоб він перевірив ці структури на предмет монопольної змови.

Разом з тим, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко виступив проти ідеї введення пропонованих обмежень, які є виборними. За його словами, під дію постанови підпадають лише вісім міст обласного значення, тому це не є системним вирішенням проблеми.

Віце-прем'єр попередив, що таке рішення може призвести до додаткових витрат держбюджету на компенсацію різниці в тарифах в розмірі 7 млрд грн. Крім того, це створить труднощі для місцевої влади, що реалізують проекти модернізації за рахунок міжнародних кредитів, які в результаті не буде з чого повертати, наголосив Зубко.

Міністр фінансів Оксана Маркарова також висловилася проти механізму обмеження тарифів на тепло і гарячу воду. За її словами, факти зловживань потрібно досліджувати і з ними боротися, але шляхом прийняття рішень, які дозволять прийти до економічно обґрунтованими тарифами, без втручання в економічний механізм. Введення адміністративних обмежень також суперечить міжнародним зобов'язанням України за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, і спричинить додаткові витрати держбюджету, додала Маркарова.

За рішення ввести цінові обмеження на тепло не голосували і перший віце-прем'єр-міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Повідомлялось, що Гройсман доручив профільним відомствам підготувати документ про встановлення на наступний опалювальний сезон граничних цін на тепло і гарячу воду, які будуть на 15-20% нижче поточних.

НКЕКП з 1 січня 2019 року підвищила тарифи на теплоенергію для населення в ряді регіонів України. Таке рішення було прийнято на засіданнях 10-11 грудня 2018 року відповідно підвищеної урядом з 1 листопада на 23,5% ціни на газ для теплокомуненерго.

прийнято на засіданнях 10-11 грудня 2018 року відповідно підвищеної урядом з 1 листопада на 23,5% ціни на газ для теплокомуненерго.