UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін обмежив прибутковість "американських" єврооблігацій України 2,5% річних

Повернути кошти Україна повинна буде через 5 років - 29 травня 2020 року.

Процентна ставка за п'ятирічними єврооблігаціям України, що випускаються під гарантії США на суму $ 1 млрд, не повинна перевищувати 2,5% річних, такі умови затвердив Кабінет міністрів постановою №320 від 20 травня, оприлюдненою в середу, 27 травня.

Згідно з документом, купон за новими паперами буде виплачуватися 29 листопада та 29 травня, а термін їх погашення – 29 травня 2020 року.

Номінальна вартість однієї облігації становить $ 200 тис. і більшу суму, кратну $ 1 тис.

Учасники ринку вже повідомили, що Україні вдалося розмістити ці облігації з премією в 32 базисних пункти до аналогічних американських держоблігацій (близько 1,85% річних), тоді як більш короткі єврооблігації України сьогодні торгуються на ринку з прибутковістю близько 50% річних. Організаторами угоди виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.

Перший випуск бондів на $ 1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні минулого року. Тоді прибутковість на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість держоблігацій США з погашенням 30 квітня 2019 року і становила 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley.

Нову угоду про гарантії ще на $ 1 млрд Україна і США підписали 18 травня в Києві. Гарантії забезпечують 100%-ву виплату позичальником основної суми кредиту і нарахованих по ньому відсотків.

Мінфін США заявив, що в разі продовження реформ може надати Україні гарантії для випуску єврооблігацій ще на $ 1 млрд до кінця 2015 року.

Схвалена навесні чотирирічна програма Міжнародного валютного фонду (МВФ) на $ 17,5 млрд передбачає виділення ще $ 7,2 млрд допомоги іншими міжнародними фінансовими організаціями і двосторонніми партнерами, в цю суму входять і гарантії США. Крім того ще $ 15,3 млрд повинні бути заощаджені в період дії програм за рахунок реструктуризації існуючих боргів, однак переговори з приватними кредиторами, поки Київ веде з березня, поки не привели до результату.