UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін обкладе податком "розкішні авто" і збільшить збір з високих доходів

В уряді розповіли, на якій податковій базі буде будуватися новий бюджет.

Кабмін 23 грудня, у вівторок, вніс на розгляд Верховної Ради України проект змін до Податкового кодексу.

Документ, який повинен стати основою для прийняття бюджету-2015, і буде сьогодні розглядатися нардепами, включає наступні новації:

Податок на доходи фізосіб

Ставка податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які перевищують 10 мінімальних зарплат, зросте з 17% до 20%. З меншого доходу податок стягуватимуть за колишньою ставкою - 15%

Ставка податку на пасивні доходи (проценти, інвестиційний прибуток та роялті) зросте з 15% до 20%

Сільське господарство

Пільговий режим оподаткування в АПК пропонують трансформувати, винісши сільгосптоваровиробників в окрему, четверту групу платників єдиного податку.

В цю групу зможуть потрапити ті виробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий період становить не менше 75%.

Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи залишиться нормативно-грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь або земель водного фонду з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного на 1 січня звітного року.

Передбачається, що основою для нарахування єдиного податку будуть служити дані державного земельного кадастру та/або державного реєстру прав на нерухоме майно.

Ставка податку залежить від типу земель, а також їх розташування і встановлюється як відсоток від нормативно-грошової оцінки в межах від 0,09% до 3%. Спрощенці четвертої групи, згідно з проектом, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого подають податкову декларацію на поточний рік. В першому і другому кварталах оплачується за 10% податку, у третьому - 50%, в четвертому - 30%.

Металолом і папір

Звільнення від справляння податку на додану вартість (ПДВ) операцій з брухтом та відходами кольорових і чорних металів продовжується до 1 січня 2017 року.

Пільговий режим буде діяти на імпорт паперу і картону, а також операції, що стосуються утилізації макулатури та відходів. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджує Кабмін. При цьому експортні операції даних товарів також звільняються від обкладення ПДВ.

Акциз

Вводиться акцизний податок з кінцевого продажу через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів (алкоголю, сигарет, палива). Ставку податку визначатиме місцева влада в розмірі від 2% до 5% від обсягів реалізації.

Ставки акцизу на сигарети з фільтром і без урівняють до 227,33 грн/тис. шт., мінімальне акцизне зобов'язання - до 304,11 грн/тис. шт.

В число алкогольних напоїв віднесуть продукцію з вмістом спирту 0,5% об'ємних одиниць замість діючих 1,2%. Таким чином, пиво буде зараховано до алкогольних напоїв і буде підлягати відповідному оподаткуванню.

Авто, бензин

Розкішні автомобілі з дизельним двигуном понад 2,5 тис. куб. см і з бензиновим двигуном об'ємом більше 3 тис. куб. см, вік яких не перевищує 5 років, обкладуть податком у розмірі 25 тис. грн в рік.

Крім того, з метою компенсації скасування збору за першу реєстрацію транспортних засобів збільшаться ставки акцизного збору на авто, а в перелік підакцизних товарів увійдуть вантажні автомобілі і автобуси.

Крім цього, акцизний податок знову будуть стягувати з легкових автомобілів, які були ввезені як комерційні (тобто не обкладаються акцизом) і потім переобладнані в легкові.

На 2% підвищиться акциз на бензин, тепер він становитиме 202 євро/тонна. Також буде введено акциз на скраплений природний газ у розмірі 6 євро за тонну.

Читайте також: Кабмін зобов'яже показувати свої доходи, але спочатку "амністує" податкові борги

Раніше ZN.UA писав про те, що, всупереч закріпленій в коаліційній угоді відмові від спецрахунків ПДВ, Мінфін і ГФС вже втретє намагаються прописати цю норму в урядових змінах в Податковий кодекс, хоча її вже двічі відхилив профільний Комітет Ради.

Через прописані у проекті одіозні нововведень, таких як спецрахунки з ПДВ, затвердити урядовий проект змін до Податкового кодексу депутати навряд чи погодяться, хіба що їм будуть "викручувати руки" через керівників фракцій, вважає член Комітету з податкової і митної політики народний депутат від "Народного фронту" Олександр Кірш.

У понеділок голова фракції БПП Юрій Луценко заявив, що уряд і коаліційну більшість у Верховній Раді знайшли "спільне бачення" змін в Бюджетний і Податковий кодекси, усунувши "спірні моменти". При цьому про що саме домовилися політики, він не сказав.