UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін не збільшуватиме фінансування "теплих кредитів"

Цього року кошти на фінансування "теплих кредитів" закінчились ще влітку.

Наступного року буде подовжено державну програму надання "теплих кредитів", на яку виділяється 400 млн гривень, що аналогічно сумі, яку виділили у 2018 році. Як повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, "теплими кредитами" цьогоріч скористалися більше 115 тисяч українських родин.

"Ця програма вже довела свою ефективність: за 4 роки дії її учасниками стали понад 500 тисяч українських родин, які впровадили заходи з енергоефективності вартістю 6,7 млрд гривень та економлять енергоресурсів в еквіваленті газу близько 230 млн м3 щорічно. Видатки з державного бюджету склали близько 2,3 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.

Вказується також, що в проекті бюджету-2019 передбачено фінансування Фонду енергоефективності на рівні 1,6 млрд гривень.

Зазначимо, що цього року держбанки вичерпали кошти для "теплих кредитів" ще у серпні. У 2018 році за програмою було виділено 190 млн гривень на підтримку ОСББ, 202,2 млн гривень - на підтримку індивідуальних домогосподарств та 7,7 млн гривень - на підтримку домогосподарств, які вирішили встановити негазові котли.

Попри те, що програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію. За даними Держагентства з енергоефективності та енергозбереження, протягом періоду дії програми з 2014 року і до сьогодні її продуктами скористалися близько 490 тисяч родин, яким уряд відшкодував на заходи енергоефективності близько 2,2 млрд. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Чеберяк "Теплі кредити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".