UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін може запустити два заводи Фірташа за рахунок газу "Аграрного фонду"

Тим самим планується вирішити питання заборгованості компанії Ostchem перед сільгосппідприємствами.

Кабінет міністрів України розгляне питання завантаження "Рівнеазоту" та черкаського "Азоту" за рахунок давальницької переробки газу з ресурсу ПАТ "Аграрний фонд". Про це повідомила прес-служба "Української аграрної конфедерації".

"В Кабміні 28 березня відбулася нарада, на якій розглядалося питання запуску в роботу хімічних підприємств, що виробляють міндобрива в Україні. Планується, що виробництво добрив буде здійснюватися на давальницьких умовах шляхом поставки газу ПАТ "Аграрний фонд", - йдеться в повідомленні.

Вироблені за такою схемою добрива "Аграрний фонд" буде поставляти сільгосппідприємствам "в основному на умовах зустрічної поставки продукції майбутнього врожаю", хоча також планується продаж на умовах передоплати і без передоплати (з кредитуванням на умовах поставки продукції майбутнього врожаю).

Таким способом планується врегулювати заборгованість компанії Ostchem перед сільгосппідприємствами, які здійснили передоплату, але хімічної продукції так і не отримали через зупинку "Рівнеазоту" та черкаського "Азоту".

Наголошується, що на нараді під головуванням віце-прем'єра Степана Кубіва були присутні керівники "Аграрного фонду", компанії Ostchem і "Нафтогазу України", так і представники зацікавлених міністерств і відомств.

Нагадаємо, що в березні "Укртрансгаз" почав обмежувати газопостачання підконтрольних Group DF Дмитра Фірташа - "Рівнеазот", "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" і "Азот".

Повідомлялося, що оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" врахував в балансі на 2016 рік 346 млн куб. м газу для хімічних підприємств групи Ostchem Дмитра Фірташа. Держкомпанія "Укртрансгаз" довго не збиралася повертати газ, але несподівано відмовилася від своєї стратегії.

У травні 2015 року Group DF зупинила роботу "Азот" і "Рівнеазот". Потім прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звинуватив Дмитра Фірташа у свідомій зупинці підконтрольних йому "Рівнеазот та "Азот" через небажання заплатити 6 млрд грн боргу за газ НАК "Нафтогаз України" і погрожував націоналізувати ці великі хімічні підприємства.