UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін готується скасувати регулювання цін на продукти

Запровадження адресної соціальної продовольчої допомоги не передбачено.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі найближчим часом порекомендує уряду визнати успішними результати пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування, який діяв в Україні з 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року, і ввести його на постійній основі, повідомляє LIGA.net.

Як повідомляє МЕРТ, проект рішення про скасування держрегулювання буде найближчим часом опублікований на офіційному сайті міністерства для обговорення.

Міністерство проаналізувало динаміку цін на продовольство і прийшов до висновку, що в четвертому кварталі 2016-го при інфляції в 5,6% проти 1,4% у 2015 році ціни на продукти харчування зростали меншими темпами - 4,5% проти 5,4%.

У той же час, за даними Держстату, в 2014 році індекс споживчих цін на продукти харчування (грудень до грудня попереднього року) становив 124,5%, у 2015 році - 140,1%, в 2016 році - 103,2% (при цьому в минулому році споживчі ціни на хліб зросли на 7,4%, а молочні продукти піднялися в ціні майже на третину). У січні 2017-го також спостерігалося істотне зростання цін на соціально значущі види продовольства: хліб протягом місяця виріс в ціні на 2%, яловичина і молочні товари - в межах 5%, овочі - на 8%, картоплю - на 12%.

За словами голови ради Національного банку України Богдана Данилишина, процес скасування адміністративного регулювання цін на продовольство навіть у стабільних умовах розвитку країни має супроводжуватися введенням адресних програм продовольчої підтримки для найбільш вразливих верств населення.

Практики соціальної продовольчої допомоги існують у багатьох країнах світу незалежно від рівня їх економічного розвитку (Бразилія, ЄС, Великобританія, США).

Читайте також: Керівник Укрзалізниці пообіцяв підвищити ціни на квитки

Нагадаємо, що серпні 2016 року світові ціни на продовольство зросли до рекордного рівня за 1,5 року. Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в серпні склав 165,6 пункту, збільшившись на 1,9% порівняно з липневим показником і майже на 7% порівняно з аналогічним показником роком раніше. Ціни зросли на всі складові індексу: зернові, м'ясо, молочні продукти, цукор, знизилися тільки на рослинну олію.