Кабінет міністрів України має намір схвалити випуск облігацій зовнішньої держпозики (ОВДП, єврооблігації) з метою залучення у вересні $ 1 млрд під гарантії США.
Рішення буде прийнято якомога швидше, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, відкриваючи засідання уряду в четвер, 22 вересня.
"Це буде означати, що до кінця місяця цей ресурс вже надійде в Україну. Але нам потрібно прийняти ряд рішень", - уточнив він.
Україна розмістила перший випуск п'ятирічних єврооблігацій на $ 1 млрд під держгарантії США ще два роки тому, в травні 2014 року. Тоді дохідність цінних паперів лише на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість казначейських облігацій США і склала рекордно низькі для України 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley. Термін погашення єврооблігацій настає 30 квітня 2019 року.
Другий транш держгарантій Україна отримала через рік, в травні 2015-го. Організаторами цього випуску виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley. Цінні папери емітовані номіналом $ 200 тис., відсотковий дохід виплачується 29 листопада і 29 травня. Термін погашення - 29 травня 2020 року.
Гарантії уряду США забезпечують 100%-ву виплату позичальником (Україною) основної суми позики і нарахованих по ньому відсотків.
Очікувалося, що Україна отримає додатковий третій транш на $ 1 млрд ще восени 2015 року. Однак США зв'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також з рішенням МВФ про виділення свого кредиту.
У січні 2016 року DT.UA також повідомляло про те, що США прив'язали надання кредитних гарантій до відставки генпрокурора Віктора Шокіна.