UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін дозволив вивести з під контролю закупівлі в сфері енергетики

Торги через "Прозорро" більше не актуальні.

Кабмін оприлюднив зміни до постанови №1178, якими вивів з «Прозорро» ще більше закупівель. Про це повідомив засновник проекту “Наші гроші” Юрій Ніколов.

Тепер без застосування відкритих торгів можна купувати обладнання та матеріали для газогонів, електромереж, скважин, енергостанцій, шахт.

"Уявляєте як після перемоги "погони" розгрібатимуть результати цієї вакханалії?", - зазначив журналіст.

У цьому зв'язку він окреслив кілька проблем, на які, на його думку, можна очікувати вже незабаром:

"Чи там зміняться норови відповідно до смаків Євгена Кабатова, який є земляком голови «Нафтогазу» Олексія Чернишова, так само працював в АВЕК, пройшов через керівництво РДА у Київській області, де губернатором певний час був той самий Чернишов?", - зазначив Ніколов.

"Чи будуть опиратись чортам, що нашіптують у вухо "та давай вже замовляй оці акумулятори, нічого що вони дорогі, головне що ти не будеш паритись з заміною полочок для їх розстановки"?", - зазначив журналіст.

Нагадаємо, виведення закупівель із системи Prozoro на початку повномасштабного вторгнення РФ, що тривало чотири місяці, залишало дуже багато простору для зловживань.

На початку січня стало відомо, що Кабмін знову скасував аукціони в Prozorro, змінивши процедуру торгів. Причиною назвали відключення електроенергії внаслідок російських обстрілів.

Наприкінці січня ZN.UA оприлюднило розслідування, що стало причиною гучного скандалу в країні, в якому йшло йдеться про те, що Міноборони підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально було створено фірму-"прокладку". 

Ще один приклад. На початку вересня стало відомо, що скандальний ЄДАПС не лише повернувся в Україну, але під час війни вийшов на мільярдні потужності часів Януковича.

Після вторгнення Росії 24 лютого у всіх антикорупціонерів роботи стало навіть більше, ніж раніше, адже до вже звичайних викликів додалися військові. Transparency International Ukraine проаналізувала, що відбувається з нашими державними інституціями та які успіхи/невдачі ми маємо. Детальніше читайте у статті "Довіра і корупція під час повномасштабної війни".