Кабмін спростив процедуру призначення субсидії. Тепер не всім українцям доведеться заново писати заяву на її призначення.
В уряді нагадують, що в травні введені нові правила отримання допомоги. Однак після вивчення ситуації вирішили продовжити верифікацію субсидій без подання відповідної заяви. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в Facebook.
Відзначається. що право на субсидію збережуть ті субсидіанти, у яких є квартира і будинок, також при наявності додаткового житла, яке перебуває у спільній власності з іншими особами. Також зможуть претендувати особи, у яких на депозитному рахунку не більше 100 тисяч грн. Шмигаль зазначив, що справи про призначення субсидій в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення, що дозволить втричі скоротити терміни розгляду заяв.
Як повідомила прес-служба Мінсоцполітики, рішення уряду передбачає Домогосподарствам, в яких відсутні критерії, при яких житлова субсидія не призначається, автоматичне перепризначення субсидії. Рішення про це в автоматичному режимі прийматимуть органи соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну після верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Таким чином, призначення житлової субсидії на цей рік домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
- надавалася в грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі)
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи), оскільки необхідно підтвердити місце фактичного проживання;
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості про непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
Постанова уряду дозволить призначити субсидію на наступний опалювальний сезон для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення, однак 460 тис. домогосподарств необхідно оновити документи для її отримання.
Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що одержувачі субсидій сплачують за житлово-комунальні послуги близько 10% своїх доходів. Близько 40% одержувачів субсидії становлять домогосподарства з доходом на одну людину, що не перевищує розмір прожиткового мінімуму. Майже 40% - домогосподарства з доходом до півтора прожиткових мінімумів на людину, 17% - з доходом від півтора до двох мінімумів.
Незважаючи на астрономічні суми заборгованості, уряд пішов по шляху подальшого нарощування боргів населення. Одночасно звужуючи доступ до субсидій. З травня газ - аж до 16 грн/кубометр і влітку, і взимку, а через два місяці тариф на електроенергію може зрости вдвічі.
Детальніше про те, до чого може призвести такий підхід, читайте в статті Сергія Следзя «Головне - щоб при затягуванні тарифних гайок не зірвалося різьблення» в ZN.UA.