Кабінет міністрів України завершив тримісячну роботу над Державною програмою активізації економіки на 2013-2014 роки. Документ було презентовано 27 лютого на засіданні Кабінету міністрів України.
За час роботи над документом автори Держпрограми провели ряд переговорів з Міжнародним валютним фондом, Всесвітньою організацією торгівлі з перегляду митних ставок, представниками європейських структур, результатом яких стало чітке розуміння того, що рік буде складним як для вітчизняної, так і для світової економіки.
Противагою непростим зовнішнім умовам повинна, на думку розробників, стати Держпрограма активізації економіки. План дій, який забезпечить її реалізацію, базується на п'яти ключових пріоритетах. Їх перелік включає підвищення конкурентоспроможності економіки, поліпшення інвестиційного клімату, підтримку національного товаровиробника, розвиток високотехнологічних секторів, структурні реформи і нарощування експорту.
При цьому основою для подальших стратегічних реформ стане макроекономічна стабільність, без якої неможливо вирішити проблему забезпечення сталого економічного зростання.
Реалізація урядової економічної стратегії, згідно з Держпрограмою активізації економіки, дасть можливість забезпечити збільшення реального ВВП на 2,5 - 3,4% в 2013 році і на 3,0-4,0% в 2014 році. Якщо говорити про макроекономічні показники, то в планах уряду забезпечити підтримку оптимального рівня інфляції в межах 5-6%, дефіциту державного бюджету в межах 3,2% ВВП, граничного обсягу державного боргу на рівні 30,6% ВВП. !zn
Читайте також:
Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення бюджету на 2013
Азаров розповів про плани розвитку економіки України
Яценюк оголосив урядову програму "економічним божевіллям"