UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз розробляє рішення про повну відмову від російських енергоносіїв

Крім того, буде підготовлено план для стабільного проходження наступного опалювального сезону.

У травні Європейська комісія представить поетапний план, згідно з яким Євросоюз повністю відмовиться від російських енергоносіїв до 2027 року. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що глава ЄК Урсула фон дер Ляйен наразі обговорює енергетичні плани з лідерами Євросоюзу.

"Вторгнення Росії в Україну змушує переосмислити енергетичні плани ЄС", - зазначає Bloomberg.

Читайте також: Українські експерти розробили рекомендації, як нейтралізувати енергетичну війну Росії проти Європи

За інформацією агентства, Фон дер Ляйєн окреслила свій план главам урядів на їхньому неформальному саміті у Версалі в четвер.

"Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн домагається політичного зеленого світла від лідерів Європейського Союзу, щоб запропонувати в травні заходи щодо поступового припинення залежності від російського викопного палива до 2027 року", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: США заборонили імпорт енергоносіїв з Росії — Байден

Крім того, буде підготовлено план створення запасів газу в європейських ПСГ для стабільного проходження наступного опалювального сезону та стратегія ЄС щодо зберігання газу.

Нагадаємо, раніше цього тижня комісія опублікувала оновлену енергетичну стратегію, спрямовану на зменшення залежності від Москви після вторгнення президента владіміра путіна в Україну.

Цього тижня заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд назвала газпромівський "Північний потік-2", який був зупинений через вторгнення Росії в Україну, мертвим шматком металу на дні моря.

 Міжнародне співтовариство неодноразово попереджало російську федерацію, що озброєна агресія проти України поставить крапку на проекті "Північний потік-2".

Зокрема, у січні 2022 року офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі радіостанції National Public Radio заявив: "Я хочу донести гранично чітко: якщо Росія тим чи іншим шляхом вторгнеться в Україну, реалізація "Північного потоку-2" не зрушить з місця. Ми хочемо, щоб це було гранично зрозуміло".

Хоча тоді ж Німеччина фактично змушувала всю Європу укласти енергетичний пакт із Росією.