UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейське аграрне лобі хоче більш жорстких торговельних та регуляторних обмежень щодо України

Європейські фермери та виробники заявили, що продовження лібералізації торговельного режиму ЄС з Україною не вирішує їхніх проблем.

Великі європейські аграрні асоціації та профспілки фермерів заявляють про недостатність запропонованих Єврокомісією заходів для захисту ринку ЄС від імпорту української агропродукції та вимагають посилення обмежень, пише "Інтерфакс-Україна". І йдеться вже не лише про зерно. Проти висловилася низка інших асоціацій, серед яких такі:

Читайте також: ЄС запровадить мита на зерно з Росії та Білорусі ‒ FT

"Компроміс, досягнутий на тристоронніх переговорах (щодо продовження лібералізації торговельного режиму ЄС з Україною), не вирішує проблеми фермерів та виробників", - зазначено у спільній заяві шести об'єднань.

Вони наполягають, зокрема, під час розрахунку лімітів імпорту з України даних за довоєнний 2021 рік, коли такий імпорт був мінімальним замість запропонованих Єврокомісією двох військових років – 2022-2023.

Читайте також: Удари по Одесі є спробою знищити експортний шлях зернових – Кислиця

Крім того, фермерські асоціації пропонують включити пшеницю до переліку чутливої сільгосппродукції, експорт якої лімітуватиметься захисним механізмом.

"Наші організації не можуть підтримати угоду, досягнуту під час тристоронніх переговорів щодо продовження лібералізації торговельного режиму ЄС з Україною Єврокомісії, Ради ЄС та Європарламенту", - зазначено у спільній заяві шести аграрних асоціацій та фермерських профспілок.

Нагадаємо, ЄС пропонує Україні угоду про зернові культури для зняття напружених відносин як з Польщею, так і з представниками фермерської спільноти з усього ЄС. Угода є дискусійною на сьогодні: українські виробники будуть змушені збалансувати постачання як місцевих, так і зовнішніх виробників.