Газ цього року буде користуватися в Європі значне меншим попитом, ніж в попередні роки. Оскільки ціни на нього зависокі і це робить вугілля більш привабливим для використання у виробництві електроенергії в регіоні. Про це повідомляється у квартальному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), пише Reuters.
У 2021 році споживання газу в Європі збільшилося приблизно на 5,5% – до 552 млрд кубометрів, але очікується, що цього року попит впаде приблизно на 4,5% – до 527 млрд кубометрів.
Ціни на газ у Європі та Азії піднялися до рекордно високого рівня у 2021 році, тоді як ціни в США зросли до найвищого рівня за десятиліття через скорочення пропозиції.
При цьому ціни на вугілля в ЄС також зросли, однак це збільшення значно менше від стрибка цін на газ. Відтак збільшується використання вугілля при виробництві електроенергії.
Високі ціни на газ очікуються до середини року, а потім можуть знизитися, якщо пропозиція покращиться, повідомляє МЕА.
Повідомлялося, що запаси газу в Європі не досягають позначки 40%. У першій половині січня "Нафтогаз" експортував в далеке зарубіжжя на 40% менше газу. Є прогноз щодо збереження такої тенденції.
Для успішного проходження опалювального сезону Україні треба докупити ще як мінімум 1–2 млрд. кубометрів газу, які за нинішніми цінами можуть коштувати близько півтора-два мільярди доларів, пише у своїй статті для ZN.UA Ігор Маскалевич.
Як Україні пройти цей опалювальний сезон в умовах спустошеного газосховища та високих цін на газ читайте у статті Ігоря Маскалевича для ZN.UA "Про дефіцит газу, грошей та здорового глузду".