UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврооблігації України вистояли на фоні понижуючого "російського фактора"

Минулого тижня войовнича риторика Російської Федерації обвалила котирування єврооблігацій України.

Українські єврооблігації відновлюються після стрімкого падіння. Про це повідомив фінансовий аналітик ICU Михайло Демків з посиланням на аналітику міжнародного агентства Bloomberg.

"Відросли вже дуже і дуже непогано", - зауважив фінансовий аналітик, коментуючи котирування українських облігацій зовнішньої держпозики.

При цьому Демків підкреслив, що стрічка Bloomberg просто рясніє червоними заголовками важливих новин на тему російської загрози.

Нагадаємо, минулого тижня войовнича риторика Російської Федерації обвалила котирування єврооблігацій України. Про це заявили учасники ринку.

Так, в четвер, 13 січня, відбулося падіння котирувань єврооблігацій України на 2-4,7% (залежно від терміну погашення), внаслідок чого ставки до погашення майже всіх паперів перевищили 10% річних.

Ціна найбільш "коротких" паперів із погашенням цього року вже втратила 2%. Унаслідок цього ставка за ними підскочила з 10,6% до 14,25%.

Єврооблігації з погашенням у 2023 році знизилися в ціні на 2,9%, що призвело до зростання дохідності приблизно з 10% до 12,2%. У результаті тепер ставки цих доларових паперів вищі, ніж аналогічних за термінами гривневих облігацій внутрішньої держпозики.

Падіння цін єврооблігацій із погашенням у 2024-2025 рр. на 3,4-4,1% призвело до зростання їхньої дохідності майже на 2 процентні пункти – приблизно до 11,8% та 11,1% відповідно.

Ставки за паперами з погашенням у 2026-2027 рр., які подешевшали в четвер приблизно на 4%, також пробили рівень 10% і тепер становлять близько 10,7% та 10,2%.

Лише "довгі" єврооблігації з погашенням у 2032 році, хоч і втратили в ціні більше за інших – майже 4,7%, але все ж таки зберегли прибутковість до погашення трохи нижче за 10% річних, підкресливши яскраво виражену інверсію кривої дохідності (коли ставки за "короткими" паперами вищі, ніж за "довгими").

Крім цього, майже на 7% подешевшали у четвер і ВВП-варанти: тепер їхня ціна становить близько 80,3% від номіналу – так дешево вони не коштували з літа 2019 року.