UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС збільшив закупівлі палива з Індії, виготовленого з російської нафти

ЄС купує більше нафти через індійські НПЗ.

Індійський нафтопереробний завод у Вадінарі

Індійський нафтопереробний завод у Вадінарі

Цього року Європейський Союз придбав у Індії майже на 20% більше палива, виробленого з російської нафти, порівняно з 2023 роком. Це поповнило бюджет Росії мільярдами євро, незважаючи на санкції, спрямовані на обмеження доходів агресора від експорту енергоносіїв.

Про це повідомляє Politico.

Читайте також: Росія втрачає нафтовий ринок Азії: Китай та Індія скоротили закупівлю на користь іншого постачальника

Із січня по серпень 2024 року країни ЄС імпортували 6,7 млн тонн нафти з великих індійських нафтопереробних заводів, розташованих у Джамнагарі, Вадінарі та Нью-Мангалорі. Загальна вартість цих закупівель склала 5,4 мільярда євро.

Попри загальне скорочення імпорту палива з Індії на 9% порівняно з минулим роком, закупівлі саме на цих трьох НПЗ, які використовують російську нафту, зросли на 4%. Водночас ціна на виготовлене паливо значно підвищилася.

Читайте також: Росія отримує 12 мільярдів доларів за рахунок України. Настав час це зупинити

У 2024 році Індія замінила Саудівську Аравію як головного постачальника палива до ЄС. Придбання нафтопродуктів, виготовлених із російської сировини в третіх країнах, хоча і не суперечить санкційним обмеженням ЄС, ставить під загрозу зусилля блоку зі скорочення доходів Росії від експорту енергоносіїв, пише видання.

"Дозволяючи третім країнам, таким як Індія і Туреччина, реекспортувати нафтопродукти, вироблені з російської нафти, ЄС фактично відкриває шлях Кремлю для компенсації втрат європейського ринку", – зазначає старший аналітик Центру досліджень демократії (CSD) Мартін Владіміров.

За словами експертів, додаткові доходи, отримані від експорту палива, допомагають Росії покривати зростаючі витрати на ведення війни проти України. У контексті ослаблення російського рубля та збільшення витрат на оборону ці надходження стали критично важливими для підтримки російського бюджету.

Читайте також: У Центробанку Індії відмежувалися від ідеї дедоларизації на користь "валюти" БРІКС

Практично втративши європейські нафтовий і газовий ринки, Росія не тільки не втрачає надії, а й не полишає спроб повернутися зі своїми енергоносіями в Європу. І розробляє для цього гібридні стратегії. Бо бюджет війни РФ потребує дедалі більших надходжень.

Про те, як "Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити", писала команда Центру "Стратегія ХХІ" ‒ Михайло Гончар, Оксана Іщук, Ігор Стукаленко та Андрій Чубик.