UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС поки не готовий запровадити 11-ий пакет санкцій проти РФ – Борель

У Євросоюзі вже працюють над новими обмеженнями.

У ЄС продовжують обговорювати 11 пакет санкцій проти Росії, але Євросоюз поки не готовий його прийняти. Таку заяву зробив високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні ми не маємо позиції, щоб завершити новий пакет санкцій для Росії, але ми продовжимо обговорення», – заявив Боррель у Люксембурзі перед початком засідання глав МЗС країн ЄС.

Минулого тижня Польща, Литва та Естонія направили до Єврокомісії та країн ЄС пропозицію щодо 11-го пакету санкцій проти Росії, обговорення якої розпочалося минулого тижня. Він містить додаткові заборони на експорт, які скасовують існуючі винятки та відступи, а також заборони на імпорт та транзит через територію Росії.

Серед іншого, у документі три країни коротко пишуть про правило 3 x no – жодних нових контрактів із Росатомом, жодних інвестицій у російську цивільну атомну енергетику та жодного імпорту збагаченого урану з Росії.

У 17-сторінковому документі Польща, Литва та Естонія також пропонують заборонити транзит через Росію товарів та технологій, які можуть сприяти її військово-технічному зміцненню та збільшенню промислового потенціалу, а також товарів та технологій, що використовуються в авіації та космічна промисловість. Звучить заклик до санкцій щодо лазерної галузі або заборони використання ІТ-підтримки.

Читайте також: Кіпр заблокував активи осіб та компаній, які допомагали РФ обходити санкції

Нагадаємо, десятий пакет санкцій проти РФ Євросоюз планував запровадити на річницю повномасштабного вторгнення, 24 лютого. Але зробити цього не вдалося. Погодити цей пакет санкцій країни ЄС змогли 25 лютого.

При цьому повідомлялося про проблеми із узгодженням чергового пакету антиросійських обмежень. Зокрема, єдиним каменем спотикання стало питання про торгівлю каучуком із Росією. Як повідомляли джерела Reuters, Польща відхиляла вимогу Італії про більш м'які обмеження на імпорт каучуку, заявивши, що запропоновані Італією умови на практиці не матимуть жодного ефекту.