UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС може тимчасово зберігати українське зерно – Мінагрополітики

Потужності одноразового зберігання сільгоспкультур скоротилися через вторгнення РФ.

Країни Європейського Союзу обговорять надання Україні тимчасових зернових сховищ. Це збірні конструкції та великі поліетиленові пакети. У них можна зберегти врожай і надалі експортувати зернових на світові ринки, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

Сьогодні українські потужності одноразового зберігання сільгоспкультур скоротилися з 75 млн. тонн до 60 тонн через повномасштабне вторгнення російської армії на територію України, часткову окупацію територій країни та руйнування елеваторів.

"До війни загальна місткість зберігання становила 75 млн тонн зерна, але на сьогодні сховищ залишилося тільки на 60 млн тонн – решта втрачена внаслідок руйнувань та тимчасової окупації. Тому в нас є нагальна потреба в облаштуванні тимчасових зернових сховищ  – модульних конструкцій та поліетиленових пакетів", – наголосив Дмитрасевич.

Він упевнений, що цей експорт українського зерна може прискорити за допомоги ЄС у будівництві фітосанітарної та ветеринарної лабораторії у Дунайському порту Ізмаїла Одеської області та збільшення кількості лабораторного обладнання на українських прикордонних пунктах пропуску.

Україна вже зробила відповідний запит до Європейської комісії, уточнив заступник міністра.

Європейська делегація має наступного тижня оцінити ситуацію з перевірками на прикордонні пункти пропуску та ще більше зменшити бюрократію на кордонах під час експорту української продукції.

Читайте також: Зеленський: «Деякі країни були готові купити вкрадене українське зерно, але злякалися санкцій»

Раніше професор Єльського університету Тімоті Снайдер написав, що в Росії є план голоду у світі. Владімір Путін готується заморити голодом більшу частину світу, що розвивається. Це наступний етап його війни проти Європи.

Нагадаємо, РФ блокує вивезення з українських портів зерна і тим часом сама розкрадає елеватори на окупованих територіях.

Під тиском світового товариства для розблокування морських шляхів з нашої країни стало відомо, що Анкара та Москва досягли попередньої домовленості про постачання української сільськогосподарської продукції через Чорне море. При цьому з Києвом ці держави питання не узгоджували, а безпосередньо Туреччина є однією з країн, яка купує зерно, вкрадене росіянами в Україні