UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС може схвалити поступове нафтове ембарго проти Росії вже наступного тижня — New York Times

А також затвердити санкції проти російського Сбєрбанку.

Європейський Союз, імовірно, затвердить поетапну заборону на російську нафту вже наступного тижня. Про це повідомляє New York Times із посиланням на чиновників і дипломатів, наближених до процесу.

За їхніми словами, після тривалого узгоджень умов шостого пакету санкцій країни ЄС продовжать інтенсивні переговори на вихідних. Згодом Європейська комісія зможе винести остаточну пропозицію щодо нових заходів. Посли Євросоюзу збираються зустрітися в середу й очікують остаточного схвалення до кінця тижня.

Зазначається, що до майбутнього пакету також увійдуть санкції проти найбільшого банку РФ, Сбєрбанку, що досі уникав обмежень, і додаткові заходи проти російських високопосадовців. 

Щодо ембарго, то спочатку джерела очікують введення заборони на російську нафту, що транспортується танкерами. Заборона ж на трубопровідну нафту може зайняти декілька місяців. 

Однак, як і випадку з вугільним ембарго, на повне запровадження якого відвели чотири місяці, ЄС може дозволити країнам-членам поступово згорнути чинні контракти з нафтовими компаніями РФ на обох етапах реалізації заборони.

У виданні додали, що особливо важливою в розробці шостого пакету санкцій була позиція Німеччини. Це найбільша економіка Євросоюзу, і близько третини своїх потреб у нафті вона покривала російськими поставками на початку повномасштабної війни РФ проти України. Однак державі вдалося знизити свою залежність від нафти з Росії до 12 відсотків, що дало їй можливість для введення ембарго.

За словами чиновників, після введення заборони на російську нафту Європейський Союз намагатиметься компенсувати дефіцит за рахунок збільшення імпорту з інших країн, зокрема країн Перської затоки, Нігерії, Казахстану й Азербайджану. Але нові санкції проти РФ все одно вплинуть на глобальні ціни на нафту.

Раніше повідомлялося, що Німеччина погодилася на повне ембарго на російську нафту за умови, що Берлін отримає достатньо часу для забезпечення альтернативних поставок.