UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄБРР надав Україні 3,8 млрд євро допомоги за два роки: які напрями у пріоритеті

У фінансовій інституції назвали суми допомоги та напрями, які потребували підтримки. 

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розмістив  в Україні рекордну суму в 2,1 млрд євро в 2023 році після загальної суми в 1,7 млрд євро в 2022 році, повідомляють на сайті інституції. Загальна сума розміщення з моменту російського вторгнення в лютому 2022 року становить 3,8 млрд євро.

Читайте також: "Нафтогаз" залучив кошти ЄБРР під держгарантії, щоб підготуватися до складної зими

«Коли Україна наближається до третього року війни, ЄБРР готовий підтримати її економіку та людей у ці важкі часи. Забезпечення роботи приватного бізнесу та критичної інфраструктури є життєво важливим для ведення війни та підготовки до реконструкції. Завдяки підтримці своїх акціонерів ЄБРР залишатиметься активним і підтримувати інвестора в Україні», – сказала президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

У 2023 році керівники ЄБРР також схвалили резолюцію про збільшення сплаченого капіталу банку на 4 млрд євро, довівши його капітал до 34 млрд євро, щоб надавати підтримку Україні.

Протягом 2022 та 2023 років ЄБРР вдалося мобілізувати для України майже 1,6 млрд євро донорських коштів, включаючи незабезпечені гарантії. Лише у 2023 році з них було підписано понад 409 млн євро. На додаток до значних внесків окремих донорів, включаючи Канаду, Норвегію, Іспанію та Нідерланди, Європейський Союз надав майже половину донорських ресурсів.

У 2023 році ЄБРР виділив 1 млрд євро лише приватному сектору, включаючи 600 млн євро у вигляді позик через партнерські фінансові установи в Україні та 400 млн євро обороту через свою Програму сприяння торгівлі.

В Україні інвестиції ЄБРР здійснюються за п’ятьма темами:

Очікується, що інвестиції у воєнну Україну продовжуватимуть складати приблизно 1,5 млрд євро на рік, а збільшення капіталу дасть можливість подвоїти діяльність, коли настане час для відновлення.

Раніше ми писали про те, що у майбутньому система державних закупівель Prozorro має стати основою для відновлення України. Минулого року система пережила трансформацію під вимоги воєнного часу, в результаті чого обсяги закупівель, які провели через систему Prozorro, у 2023 році зросли утричі – до 480 млрд грн.