Якщо злочин скоюється хакером з-за кордону, то дуже складно залучити його до відповідальності, але це можливо. Про це розповів глава кіберполіції Олександр Гринчак в інтерв'ю ZN.UA.
«Складно, так, але не неможливо. У нас налагоджена співпраця з іноземними колегами, проходять спільні операції. Ми можемо заочно оголошувати підозри, ініціювати міжнародний розшук, обмежувати переміщення. Є механізми. Насправді без налагодженого міжнародного співробітництва боротися з кіберзлочинами неможливо, адже для хакерів кордонів немає. Злочинці перебувають в одних країнах, а злочини скоюють в інших », - розповів він.
За його словами, для Кіберполіції міжнародні зв'язки - це один з основних нинішніх пріоритетів. На сьогодні вибудувано хороші робочі відносини з колегами з США, Німеччини, Франції, Італії, Польщі, Румунії, Болгарії та багатьох інших країн.
«Буквально зараз завершили спецоперацію спільно з колегами з Південної Кореї і США за сприяння Інтерполу. Група українських хакерів здійснювала атаки на сервери корейських і американських компаній, отримували доступ до інформації, шифрували її і вимагали викупи в криптовалюта за дешифрування. Загальна сума завданих збитків - 500 млн дол. І таких великих спільних спецоперацій тільки в цьому році ми провели вже чотири », - додав він.
Детальніше про ситуацію з шахрайством в Україні читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої для ZN.UA - «Глава Кіберполіції Олександр Гринчак про те, як захистити гроші на картці від шахраїв, а бізнес - від хакерів».