З січня місяця поточного року кількість вакансій у базі даних Київського міського центру зайнятості збільшилася у півтора раза – до 8 тисяч. Про це повідомили у столичній службі зайнятості, передає Укрінформ.
Найбільше вакансій у таких сферах економіки: в оптовій і роздрібній торгівлі (18%); у сфері освіти (15%); в державному управлінні й обороні (13%); на транспорті (10%); у закладах охорони здоров’я та на підприємствах переробної промисловості (по 9%).
При цьому гостру потребу роботодавці столиці відчувають за такими вакансіями: продавцях продовольчих товарів, продавцях-консультантах, кухарях, охоронниках, соціальних робітниках, помічниках вихователів, перукарях.
Стабільно високий попит на кваліфікованих робітників: водіїв автотранспортних засобів, електромонтерів, слюсарів різних спеціальностей, швачок, монтажників, електрогазозварників, малярів.
"Як і завжди, у попиті професіонали: сестри та брати медичні, вчителі, вихователі, фармацевти, інженери, лікарі, психологи, музичні керівники, економісти. Представникам цих професій та спеціальностей порівняно легше працевлаштуватися в Києві", – йдеться в повідомленні.
Середня зарплата у вакансіях Київського міського центру зайнятості становить наразі 14 тис. гривень. Однак є спеціалісти, яким роботодавці готові платити значно більше. Насамперед це фахівці сфери інформаційних технологій: інженер з програмного забезпечення та фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення (110 тис. грн), інженер-програміст (73 тис. грн), інженер інформаційно-комунікаційних систем (45 тис. грн) та технік-програміст (43 тис. грн).
Високо оплачуються вакансії представників сфери інформації та телекомунікації: журналіста (49 тис. грн) та менеджера із зв’язків з громадськістю (27 тис. грн), додали у службі зайнятості.
Також добре оплачувані вакансії серед військовослужбовців за контрактом: командир відділення (49 тис. грн), бойовий медик (45 тис. грн), стрілець (41 тис. грн).