Європейська комісія позитивно оцінила виконання низки індикаторів перед виділенням другого траншу обсягом 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility, повідомляє Мінекономіки.
Попередній — перший транш в рамках перехідного фінансування Ukraine Facility в розмірі 4,5 млрд євро наша країна отримала у березні 2024 року.
Для того, щоб отримати кошти, Україна успішно здійснила п’ять індикаторів:
- ухвалення Національної стратегії доходів на 2024-2030 рр.;
- ухвалення змін у законі “Про прокуратуру” та у законах про посилення самостійності Спеціальної антикорупційної прокуратури;
- додаткові заходи з запобігання та протидії незаконним доходам та фінансування тероризму;
- заходи щодо підтримки впровадження індустріальних парків як інструменту залучення інвестицій на деокуповані території;
- приведення у відповідність Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
«Коли План для Ukraine Facility буде затверджено у ЄС, ми отримаємо наступний платіж обсягом 1,89 млрд євро попереднього фінансування у червні, а також 4,11 млрд євро та 4 млрд євро в рамках програми у вересні та листопаді», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Надалі фінансування за програмою здійснюватиметься щоквартально за виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility. Так, за попереднім розрахунком, Україна має отримати (по роках):
- 2024 рік — 16 млрд євро;
- 2025 рік — 12,5 млрд євро;
- 2026 рік — 7,25 млрд євро;
- 2027 рік — 1,2 млрд євро;
- січень 2028 року — 1,32 млрд євро (за виконання індикаторів 4 кв. 2027 року).
Раніше ми писали про те, що за три роки у АРМА уклали лише 37 договорів на передачу в управління арештованого майна, однак прокомунікували про надзвичайно високі надходження до державного бюджету України.
Погана статистика і з укладення договорів управління майном - при показнику арештованих активів у 33824 лише 11 договорів. При цьому завдання АРМА полягає в ефективному управлінні арештованими активами, і з огляду на кількість укладених договорів управління виконання цієї функції далеке від ідеалу.