UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як змінився ринок праці: Європа зацікавлені в українцях, а на заході України диктують умови працівникам

Україна ризикує назавжди втратити мільйони працівників.

Україну під час війни залишили майже 6 мільйонів осіб, переважно працездатного віку. Й свідомо чи ні країни, що приймали біженців, зробили все можливе, щоб українці у них залишилися. Про це для ZN.UA пише Юлія Самаєва, редакторка відділу економіки ZN.UA у тексті – «А давайте Гетманцев просто піде».

«І якщо в попередні хвилі міграції йшлося про тимчасову зайнятість, то зараз приймаючі країни зробили все, аби в найкоротші строки виграти у нас війну за людей: візи на рік із правом подовження ще на два роки, автоматичний дозвіл на роботу, місця в школах і ВНЗ для наших дітей, грошова допомога тощо», - зазначає авторка.

За її словами, поїхали туди не класичні "заробітчани":

Отже, майже половина — люди, що мають успішний досвід побудови кар’єри, знання мов, грошові накопичення та здатність максимально швидко адаптуватися за кордоном. Разом із ними поїхали їхні діти, найбільша цінність країни, в якій торік був найгірший показник народжуваності за десять років. Якщо вони не повернуться, ми не відновимо країни, хоч би скільки грошей нам дали. І ВВП наш не зростатиме, як скажений, бо якщо у тебе працюючого населення лише 10 мільйонів, ти не стрибнеш вище голови, ти навіть голови не піднімеш.

«Внутрішні мігранти, що зосередилися на заході України, суттєво змінили ринок праці — він уперше за роки став ринком працедавця. Тепер вони диктують тут правила, що зазвичай майже одразу призводить до зменшення заробітків найманих працівників. Згадайте, яка кількість людей уже працює без зарплати», - йдеться у матеріалі.

Читайте також: Зеленський закликав український бізнес повертатися до роботи

З іншими матеріалами Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки ZN.UA, можна ознайомитися за посиланням.